Home / Siyaset / DİK DUR AK PARTİ

DİK DUR AK PARTİ

Spread the love

 DİK DUR AK PARTİŞimdi de AK Parti ve Partililere birkaç sözüm var:
Seçim sonuçlarına bakınca en yakın takipçisine 16 puan fark atmış bir Parti gibi değil de; sanki “ezik” bir sonuç alınmış gibisiniz. AK Parti’nin kısmi  ve küçük bir yol kazasından yola çıkarak “zafer kazanmış muzaffer komutan” edasıyla, konuşan ve koalisyon denklemlerinde, “kırmızı çizgiler” dile getiren muhalefet lider ve temsilcilerine karşı garip bir sessizlik içindesiniz. Silkinin ve kendinize gelin. “Ezik” değil, dik durma vaktidir.

Sen 13 yıldır bu ülkede büyük hizmetler yapmış bir partisin. İvedilikle kendine gelmeli ve sana dayatılmaya çalışılan “yalancı yenilgi piskoz”undan” ayılmalısın. Kimsenin “küstahça” şart öne sürmesine mahkum değilsin ve inanmadığın dayatmalara asla imkan tanımamalısın.

Çok ciddi özeleştiri yapmalı, hatalarını gözden geçirmeli, eksiklerini gidermeli ve  AK Parti’nin ruhuna uygun davranmalısın.

Sesi çok çıkan, çok bağıran, koşullar öne süren, aslında asıl kaybedendir. Böylesi bir muhalefet partilerinin olduğu ortamda sana verilmiş % 41 oyun sorumluluğu içinde, dik, diri, onur ve gururla davranmalısın. Yoksa şu halin sana oy vermiş kitlelere karşı bir zafiyet  gibi görünmektedir.

AK Parti olarak; 13 yıldır  yaptığı hizmetlere yakışır şekilde, koalisyon görüşmeleri yapmalı ve hiçbir dayatmaya papuç bırakmamalıdır. “Kerameti kendinden menkul kimi çevrelerin” koalisyon formülleri dayatmalarına karşı tavizsiz şekilde dik ve diri durmalıdır.  Çünkü: -sözüm ona- Ak parti’nin “başarısızlığından  başarı devşirmeye” çalışan muhalefet, senin bu “şaşkınlığını ve makuliyetini” zafiyet olarak algılayacak ve küstah bir müstebit tavır içinde tahakküm zihniyetine girecektir.

Halkın % 41 oyunu almış bir partiye hiç kimse dayatma yapamaz ve  AK Parti buna asla izin vermemelidir de. Bu bağlamda; içinden geçmekte olduğumuz bu koalisyon görüşmeleri sürecinde,  inandığı çizgide yürüyerek gerekli her tür çabayı göstermeli, aksi takdirde gidilen yolun nihai noktasının, yine halk olduğunun bilinci ve rahatlığıyla, aklı selimle “dik ama diklenmeden” tavizsiz şekilde, milletin menfaatleri cihetinde  hareket etmelidir.

About Erkan YILMAZ

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir