Home / Hatay / Kumlu / KUMLU’DA SEL FELAKETİNE ÇÖZÜM ARAYIŞI

KUMLU’DA SEL FELAKETİNE ÇÖZÜM ARAYIŞI

Spread the love

KUMLU'DA SEL FELAKETİNE ÇÖZÜM ARAYIŞI

Başkan Paç ve Kaymakam Karaosmanoğlu Curcurum Kanalında İncelemelerde Bulundu

Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç ve Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu Valilik bünyesinde kurulan komisyon yetkilileriyle birlikte İlçeye bağlı Curcurum Kanalı’nda incelemelerde bulundular.

Bölgemizde etkili olan sağanak yağışlar neticesinde zaman zaman su taşkınlarının yaşandığı Curcurum Kanalı üzerindeki menfez, büz ve köprülerde genişletme çalışmaları başladı.
Kanalın taşması sonucu civardaki tarım arazilerin zarar gördüğünü belirten Başkanımız Paç, taşkının Suriye’den gelen ağaç parçaları ve odunlardan kaynaklandığını söyledi.
Başkanımız Paç şöyle devam etti: “ Suriye’den doğup ilçemiz sınırları içerisinde geçen Curcurum Kanalı’nda hemen hemen her yıl taşkınlar meydana gelmektedir. Bu taşkınların başlıca sebebi bölgede etkili olan yağışlar neticesinde Suriye tarafından gelen ağaç parçaları ve odunlardır. Kanal üzerinde bulunan menfez, büz ve köprülerin dar olması bu yapıların tıkanmasına neden olmakla birlikte taşkınlara sebebiyet vermektedir. Buna bağlı olarak da her yıl ortalama 500 ile 1000 dönüm arasındaki tarım arazimiz taşkınlara maruz kalabilmektedir.”
Kaymakam Karaosmanoğlu’da, arazi sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirterek, Devlet olarak vatandaşların sorunlarına çözüm üretmenin en asli görevlerinden bir tanesi olduğunu söyledi.
İncelemelere, Başkanımız Paç ve Kaymakam Karaosmanoğlu’nun yanısıra, Devlet Su İşleri Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karayolları Bölge Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Plan Müdürlüğü, Tapu-Kadastro Müdürlüğü ve HATSU yetkilileriyle birlikte zarar gören arazi sahipleri katıldı.

Kaynak Kumlu Belediyesi

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay’da Elektrik Kesintisi

Spread the loveHatay valiliğinden yapılan açıklamaya göre 6 ilçe de farklı saat ve zamanlarda elektrik …

Bir yanıt yazın