Home / Hatay / Defne / BAŞKAN GÜZEL DEFNE BELEDİYESİ KOZA EVİ’Nİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN GÜZEL DEFNE BELEDİYESİ KOZA EVİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Spread the love

İlkbaharın gelişiyle birlikte uyanan sarı koza ipek böceği, kozasını örmeye başladı. Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, ipek böceği yetiştiriciliğinin gelecek nesillere aktarıldığı önemli bir merkez olan Defne Belediyesi Koza Evi’ni ziyaret etti. 

İlçenin önemli simgelerinden biri olan ve unutulmaya yüz tutan ipek böceği yetiştiriciliğini yaşatan Koza Evi’nde incelemelerde bulunan Başkan Güzel yetkililerden bilgi aldı.

Koza Evi sorumlusu Tülay Genç, merkezde unutulmaya yüz tutan bir mesleği canlandırdıklarını ifade ederek, “Hatay sarısı olarak bilinen sarı kozalarımızı üretmekten büyük keyif alıyoruz ve bunun tüm kadınlar için geçim kaynağı olması için çaba gösteriyoruz. Koza Evi’miz özellikle kadınlar ve çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Kadınlarımızın istihdamına katkı sağlıyor” diyerek Başkan İbrahim Güzel’e destekleri için teşekkür etti.

İpek böceği yetiştiriciliğinin ilçe için önemine değinen Güzel ise, “Defne Belediyesi olarak bu mesleği gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Koza Evi’miz bu amaçla çok önemli işlerin altına imza atıyor. Tülay Hanım’ın emeği ve çabaları için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Amerikan Kültür Dil Okulları, Deprem Sonrası Kapılarını Açıyor

Spread the love Uzun yıllardır Defne ilçesinde önemli çalışmalara imza atan ve binlerce öğrenciye farklı …

Bir yanıt yazın