Home / Hatay / Defne / Amerikan Kültür Dil Okulları, Deprem Sonrası Kapılarını Açıyor

Amerikan Kültür Dil Okulları, Deprem Sonrası Kapılarını Açıyor

Spread the love

Uzun yıllardır Defne ilçesinde önemli çalışmalara imza atan ve binlerce öğrenciye farklı dilleri öğreten Amerikan Kültür Dil Okulları, 6 Şubat Depremi sonrasında mecburen verdikleri aranın ardından tekrar hizmet vermeye başladı.

Aynı binada ve adresinde öğrencilerine kapılarını açan Amerikan Kültür Dil Okulları, depremin etkilerine rağmen öğrenci, öğretmen ve personelin güvenliğini sağlama konusundaki hassasiyetiyle hızlı bir toparlanma sürecini geride bıraktı.

Depremin şehirde oluşturduğu belirsizlik, öğrencilerin ve velilerin endişelerini artırmıştı. Ancak Amerikan Kültür Dil Okullarının eski haline hızlı bir şekilde dönme çabası ve açılışa hazır duruma gelme azmi, okulun kurumsal kimliğiyle birlikte ne kadar sağlam temellere sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

“OKUL OLARAK HATAY’IN AYAĞA KALKMASINA KATKI SAĞLIYORUZ”
Okulun yöneticiliğini üstlenen ve başarılarıyla tanınan Zehra Büyükaşık, “Binamızın zemin, kolon ve kirişlerinin sağlamlığı sayesinde okulumuz depremden zarar görmedi. Ancak şehirdeki yıkımlar nedeniyle kısa bir süre ara verdik. Hatay’ın tekrar ayağa kalkmasına katkı sağlamak adına eğitim mücadelemizi başlattık. Ulusal ve uluslararası bir kurumsal kimliğimiz var. Üstün eğitim kalitemizi ve modern olanaklarımızı koruyarak öğrencilerimizle yeniden buluşmanın heyecanını yaşıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ VE VELİLERİMİZİ OKULUMUZA BEKLİYORUZ”
Dil konusunda uzman öğretmen kadrosu ve nitelikli eğitim kaynaklarıyla sundukları eşsiz öğrenim deneyimlerini sürdürme kararlılığını vurgulayan Büyükaşık, “Sınıflarımız modern eğitim anlayışına uygun fiziksel koşullara sahip. Öğrencilerimizin güvenlik endişelerini gidermek için gereken tüm tedbirleri aldık. İngilizce başta olmak üzere diğer dünya dilleri kurslarını her yaş grubundan öğrenciye sunmaya hazırız. Öğrenci ve velilerimizi kayıt yaptırmak için okulumuza bekliyoruz” dedi.

Kurulduğu günden bu yana bölgedeki eğitim kurumları arasında haklı bir ün kazanan Amerikan Kültür Dil Okulları, depremin yarattığı zorlukları geride bırakarak gelecekte de öğrencilere en iyi eğitimi sunma konusundaki kararlılığını sürdürmeyi amaçlıyor.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Dayanışma ve Umudu İnşa Eden Eller: Yaşam Alanları Derneği

Depremin hemen ardından Şubat ayının soğuk günlerinde sokaklarda kalan insanların çığlığını duyan bir grup gönüllü, Defne Belediyesi'nin tahsis ettiği alanda bir araya geldi.

Bir yanıt yazın