Home / Hatay / Kumlu / KUMLU STADYUMUNUN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KUMLU STADYUMUNUN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Spread the love

KUMLU STADYUMUNUN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİHatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Kumlu Sentetik Çimli Şehir Stadyumu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu ve Kumlu Belediye İbrahim Paç’ın yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen törende, dualar edilerek kurbanlar kesildi.

Yapılacak olanın stadın teknik özelliklerden bahseden ve stadın Türkiye Futbol Federasyonu standartlarına uygun bir stat olduğuna değinen Kaymakam Karaosmanoğlu; “ Sosyal ve sportif alanlarda çevre ilçelerin bir hayli gerisinde kalan ilçemizin bu stat ile söz konusu alanlarda atılım göstereceğine inanıyorum.  65’e 105 metre ebatlarında olacak stadımızın, soyunma odalarından kafeteryasına, elektronik skorboardundan çelik tribününe, yürüyüş parkurundan çevre düzenlemesine kadar herşeyi ilçemize yakışır ve modern bir şekilde projeye alındı. Şimdiden ilçemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun!” dedi.

İbrahim Paç’da, başta Sayın Valimiz Ercan Topaca ve bölge milletvekillerimiz Sayın Mehmet Öntürk ile Sayın Fevzi Şanverdi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederken; “İnanıyorum ki bu stat ilçemizin sosyal ve sportif alanlarda gelişimine fazlasıyla katkı sunacaktır. Pırıl pırıl genç yeteneklerimiz bu statta işlenerek yetenek ve ufuklarını genişleteceklerdir. Boş zamanlarını kahvehanelerde değil de spor yaparak değerlendireceklerdir. Böylece hem kendilerini geliştirecek hem de ilçemizin gelişimine katkıda bulunacaklardır. ” dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay’da Elektrik Kesintisi

Spread the loveHatay valiliğinden yapılan açıklamaya göre 6 ilçe de farklı saat ve zamanlarda elektrik …

Bir yanıt yazın