Home / Genel / İSKENDERUN’DA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İSKENDERUN’DA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Spread the love

Uyum eğitimi haftasının ardından 2022-2023 eğitim-öğretim yılı tüm kademe ve sınıf seviyelerinde başladı. Emel Akçay İlkokulunu ziyaret eden İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, ilk ders zilini öğrencilerle birlikte çaldı.

Kaymakam Demiryürek ve Belediye Başkanı Tosyalı, okul idarecilerine, öğretmen ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılının başarılar getirmesini diledi. 

Milli Eğitim Bakanlığı bu eğitim öğretim yılında ücretsiz ders kitaplarının yanı sıra 136 milyon yardımcı kaynağı okullara göndererek öğrencilere ulaştırdı. Öğrenciler kitaplarını sıralarında aldı.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, “Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını, eğitime, eğitimin yaygınlaşmasına, insanlarımızın yetişmesine vesile olmasını istiyorum. Esas olan insana dokunmaktır. Öğrencilerimize yardımcı olmaktır. Eğitimin yaygınlaştırılması, kaliteli hale getirilmesi, kapasitesinin arttırılması bizim ana hedeflerimizdir. Hep beraber bu doğrultuda çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, “Gerek bilgi, gerek insani ve milli değerler açısından eğitim hepimizin bildiği gibi olmazsa olmazımızdır. İşte bu nedenle bizler ülkenin en önemli en kıymetli meselesi olarak eğitim öğretimi görmekte ve bu alanda kalitenin artması için azami gayret göstermekteyiz” dedi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın