Home / Genel / “Hayallere Giden Yol” resim sergisi açıldı

“Hayallere Giden Yol” resim sergisi açıldı

Spread the love

İskenderun’un yetiştirdiği resim sanatçılarından Zeyni Toprak ‘Hayallere Giden Yol’ adlı resim sergisini İskenderun Belediyesi Sanat Galerisi’nde açtı.

Açılışı gerçekleştirilen sergiye Sarı Zeybekler Derneği Başkanı Nevzat Kurt, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Atatürkçü Düşünce Derneği İskenderun Şube Başkanı Fahrettin Turhaner, İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur, İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Çift, basın mensupları ve birçok sanatsever katıldı.

Her zaman özgür ruh anlayışıyla eserlerini hayata geçirdiğini ifade eden Zeyni Toprak, ‘Hayallere Giden Yol’ adlı sergisi hakkında bilgi vererek “Resim yapmaya başladığım ilk yıllardan itibaren ruhumu özgürce tüm çıplaklığıyla ifade edebilmek en büyük isteğim oldu. Dünyayı yorumlayışım, hiçbir zaman baktığım nesne veya varlığın fiziksel görüntü ve özellikleriyle olmadı. Arayışım hep gözle görünenin derinliklerine ulaşabilmek içindi. Hani o; en saf ve gerçek haliyle kendini saklı tutmak isteyen öze ulaşabilme çabası diyebilirim. Başka bir deyişle benim resimlerim ‘ruhun özünü resmedebilme’ gayretidir. ‘Hayallerime Giden Yol’; bedenin büyülü mevsimlere, dünyaya ve sunduğu tüm ilhamlara ait olduğu ve ruhun özgürce ışığa doğru yol aldığı bir serüvendir. Umarım bana eşlik ederken bu yolculuk sizler için de ilham verici, özgürleştirici, ışık dolu bir keşif ve dışavurum olur.” İfadelerini kullandı.

Çoğunluğu kara kalem çalışmalarından oluşan eserleri inceleyen İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Ressam Zeyni Toprak’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

‘Hayallere Giden Yol’ adlı sergi İskenderun Sanat Galerisinde 17 Eylül Cuma günü akşama kadar açık kalacak.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın