Home / Genel / BAŞKAN GÜVEN, “ÇİFTÇİYE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

BAŞKAN GÜVEN, “ÇİFTÇİYE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Spread the love

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen “Muz Üretimi Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.

Arsuz Kaymakamlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Asaf Güven, “Ben her zaman Arsuz’un ekonomisinin, ağırlıklı olarak 2T üzerine kurulu olduğundan bahsediyorum. Bunlar Tarım ve Turizmdir. Tarım, sürdürülebilir olmalı. Yıllarca sürdürülecek tarım politikasının siyaset üstü yürütülmesi gerektiğine inanıyorum. Tarım Arsuz’da çok önemli bir yerde. Arsuz’un en önemli tarımsal ürünlerinden biri de Muz’dur. Muz, Arsuz’da yetiştirilen ve ülke geneline ihraç edilen önemli bir tarım ürünüdür. Üçgüllük mahallemizde yetiştirilmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gu%CC%88ven-tarim3.jpg

Bizler Arsuz Belediyesi olarak, tarıma katkı anlamında ne yapılabileceği konusunda geldiğimiz günden beri çalışıyoruz. Bilinçli bir tarım politikası olması gerektiğini vurguluyoruz. Kişinin bilgilendirilmesi ve aynı zamanda örgütlenmesi gerektiğine de inanarak, bir yola çıktık. Bu yolda hem Arsuz Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni hem de Tarımsal Kalkınma Kooparatifi’nin kurulmasına öncülük ettik. Bu kooparatifler şu an emekleme aşamasında. Örneğin şu an Kadın girişimcilerimiz üretime geçti ve markalaşma yolunda önemli adımlar attılar. Burada, eskiden çok fazla ekilen karakılçık buğdayından; ince ve kalın bulgur, kömbe, erişte gibi ürünlerin seri üretimine geçilmiştir. Arpaderesi mahallemizde Tarım Akademisini kurduk. Ve Arsuz Belediyesi var olduğunca destek verecektir. Tüm kurum ve vatandaşların bu çalışmalara katkı sağlamasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın