Home / Hatay / İskenderun / Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt : “Atatürk heykelini reklam panosuyla kapatan Samsun Belediyesini kınıyoruz.”

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt : “Atatürk heykelini reklam panosuyla kapatan Samsun Belediyesini kınıyoruz.”

Spread the love

Kısa bir süre önce Onur Anıtı’nın yıkılmak istendiği Samsun’da, bu kez de İlkadım Anıtı önüne 20 metrelik reklam panosu konuldu. Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, son yıllarda Atatürk’e ve Atatürk anıtlarına yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını belirterek şunları söyledi :

“1981 yılında heykeltıraş Hakkı Atamulu tarafından Atatürk’ün doğumunun 100. yılı anısına Samsun’da yapılan İlkadım Anıtı, büyükşehir belediyesinin reklam panosu tarafından bilinçli bir şekilde sansüre uğradı. Samsun Büyükşehir belediyesinin reklam panosu konulacak birçok yeri olmasına rağmen İlkadım Anıtı’nın önüne yapılmasını manidar olarak değerlendiriyor, bu yapılan yanlıştan hemen dönülmesini istiyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak için ilk adımını attığı, kurtuluşun ve kuruluşun şehri olan Samsun’daki seçilmiş yöneticilerin Atatürk’ün güvenine ve inancına layık olmaları gerektiği duyarlılık ve hassasiyet içerisinde olmalarını temenni ediyoruz.Kentin simgesi haline gelen İlkadım Anıtı’nın önüne duvar gibi çekilen reklam panolarının zaman kaybedilmeden, derhal kaldırılmasını istiyoruz.”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Sahil Bandı Çalışmalarını İnceledi

Spread the love İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, sahil bandında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. …

Bir yanıt yazın