Home / Sektörel / Kamu Personeli / 100 Bin Önlisans Bilgisayar Mezunu Kadro Bekliyor

100 Bin Önlisans Bilgisayar Mezunu Kadro Bekliyor

Spread the love

2016 KPSS’ye ön lisans düzeyinden girmiş 1,274,516 kişi arasında KPSS genel sıralama bazında en başarılı bölümler arasında en üst seviyelerde görülen Önlisans bilgisayar mezunları aldıkları yüksek puanlara rağmen atanamamaktan yakınıyorlar. 2016 yılının son merkezi ataması olan 2016/1 atamalarında da tüm bilgisayar bölümlerine sadece 5 adet bilgisayar teknikeri alınmıştır bu atamalarda alınan beş kişinin ise ortalama 8 bölümde mezun olan kişilerle yarışmak zorunda kalmıştır.

BİLGİSAYAR MEZUNLARI NE EĞİTİMİ ALIYORLAR ?

Bilgisayar mezunları ilk yıl temel programlama eğitimi aldıktan sonra 2. yıl uygulamalı nesne tabanlı web programlama ağ programlama hatta pic(chip) programlama dersleri de almaktadırlar.

Okuldan mezun olan bir öğrenci rahat bir şekilde işe yarar şeyler geliştirebilmektedir.

İnternet ortamında bir çok Önlisans mezunu öğrenciler Mühendislik okuyan öğrencilerin projelerine destek olmakta ve hatta bizzat bu programları yazabilmektedir.

ÖNLİSANS MEZUNU BİR BİLGİSAYARCI NE YAPABİLİR ?

Önlisans bilgisayar programından mezun olan öğrenciler Java C# Php Asp.net MVC Veritabanları VB. programla dilleri ile ileri düzey programlar yazabilmektedirler bir çok alanla alakalı eğitimler veren bu bölümlerden gerek grafiker, gerek Programcı, gerek donanımcı gerekse de AĞ yapıları ile ilgili bilgi sahibi kişiler çıkabiliyor.

ÖNLİSANS MEZUNLARI NELER YAPMIŞTIR ?

Mustafa Kemal Üniversitesi / Hassa Meslek Yüksekokulu / Bilgisayar Teknolojleri  – Bilgisayar Teknolojileri Programlama bölümlerinde Sistem Analizi ve Tasarımı derslerinde öğrencilerin kendilerini göstermesi için proje uygulmaları yapmaktadırlar.

Bu bölümlerde ki öğrenciler Hem Donanım Hemde bir yazılım projesi sunmak zorundadırlar bu dersi veremeyen öğrenci okuldan başarı ile mezun edilmiyor.

PEKİ NASIL İŞLER ÇIKIYOR BU PROJELERDE ?

Örneğin bazı öğrenciler Donanım projesi olarak Lazerle ses transferi gerçekleştirdi. Bazı öğrenciler Kendi bakır plaketine devresini çizip ve bir sensör yardımı ile şeffaf sıcaklık ölçer donanımı ve yazılımını yaptılar. Ayrıca Otel ve pansiyonlar için ayrıntılı otomasyon yazdılar ve  hemde Türkçe Java kaynağı olmadan bu öğrenciler bu işleri gerçekleştirdiler. Şuan bu mezunların hepsi atama bekliyorlar.

Şimdi Bilgisayar Mezunları Sosyal Medyada organize oldular ve birde imza kampanyası başlattılar.

İşte o sosyal medya hesabı: Facebook Hesabı

İmza Kampanyası: Önlisans Tüm Bilgisayar Mezunlarına Kadro İstiyoruz

 

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

DANIŞTAY SÖZLEŞMELİ HİZMETLİ ALACAK

Spread the love I- BAŞVURUNUN TARİHLERİ VE ŞEKLİ Başvurular 18/12/2017 Pazartesi günü saat: 09:00’da başlayacak olup, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir