Home / Sektörel / Kamu Personeli / ÖN LİSANS BİLGİSAYAR MEZUNLARI KADRO İSTİYOR

ÖN LİSANS BİLGİSAYAR MEZUNLARI KADRO İSTİYOR

Spread the love

KPSS’ye giren 100binden fazla Ön Lisans Bilgisayar mezunları Sosyal Medya’da organize olup bir imza kampanyası başlattılar. Başlattıkları imza kampanyası kısa sürede 500’den fazla mezun tarafından imzalandı ve Tepkileri Çığ gibi yükselmeye başladı.

Yapılan imza kampanyasında Ön Lisans Bilgisayar mezunları bütün sorunlarını dile getirdiler ve içlerine dert olan bütün konuları gündeme taşıdılar.  Aldıkları eğitim ve gördükleri değerin aynı olmadığını söyleyen Ön Lisans Bilgisayar mezunları kendilerine verilmesi gereken kadroların 2 ayda verilen Bilgisayar İşletmenliği sertifika ile eş değer tutulduğundan ve niteliksiz kişilerle yarışmak zorunda kaldıklarını dile getirdiler.

ÖN LİSANS BİLGİSAYAR MEZUNLARI HANGİ EĞİTİMLERİ ALIYOR?

 

Ön Lisans Bilgisayar mezunları hızlandırılmış Mühendislik eğitimi alıyor desek yanlış olmaz Bütün Bilgisayar Bölümlerinde hemen hemen aynı eğitim verilmektedir.  Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgisayar Programlama Teknolojisi Vb. gibi bölümlerde görülen başlıca dersler şunlardır;

 • Açık Kaynak Kodlu İşletim Sistemleri: (Pardus – Ubuntu – Centos Okuduğu okula göre bu değişir)
 • Yapısal Programlama(Programlama Temelleri): C Programlama Dili – Pascal – Delphy – Vb.
 • Görsel Programlama(Nesne Tabanlı Programlama): Java – C# Java Delphy
  • Java FX veya Java Swing veya Android
  • C# WPF veya Windows Form veya Microsoft Silverlight
 • Bilgisayar Donanımı
 • İnternet Programcılığı: (Php, Asp.net MVC, CSS3, Bootstrap, Html5, JQuery, JavaScript, Ajax, Web Api, Soap, Web Service türleri)

PEKİ, NE İSTİYOR ÖN LİSANS BİLGİSAYAR MEZUNLARI

 

Bu kadar eğitimi alan Ön Lisans mezunları doğal olarak Sertifika alan, Büro yönetimi okuyan biriyle aynı kulvarlarda yarışmak istemiyor. Ayrıca Ön Lisans Bilgisayar bölümlerine gelenler genelde Lise yıllarında da Bilgisayar Bölümlerinde okuyanlardır yani 6 yıllık bir eğitimin neticesinde Atanamamak ve Kendisinin yerine atanan kişilerin CV’si ile aynı değerde olmadığını dile getiriyor ve Şöyle diyorlar;

 • Veri Kontrol İşletmeni
 • Bilgisayar İşletmeni

Kadrolarına “3246.3247.3248.3249.3253”  sadece bu kodunu saydığımız bölümlere verilmesini istiyor. Ayrıca açılan kadro sayısını da az bulan Ön Lisans Bilgisayar Mezunları 100bin bilişimci kadrosu açacağını söyleyen hükümetten bunun bir an evvel yapmasını ve Diğer devlet kurumlarında ki Bilgi İşlem kadrolarına yerleştirilmeyi talep ediyorlar.

İşte Ön Lisans Bilgisayar Kadrosundan Mezun Olanların İmzaladıkları O Kampanya;

https://www.change.org/p/başbakanlık-önlisans-tüm-bilgisayar-mezunlarına-kadro-istiyoruz

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

DANIŞTAY SÖZLEŞMELİ HİZMETLİ ALACAK

Spread the love I- BAŞVURUNUN TARİHLERİ VE ŞEKLİ Başvurular 18/12/2017 Pazartesi günü saat: 09:00’da başlayacak olup, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir