Home / Köşe Yazıları / Çukurova Üniversitesi Rektörlük Seçimlerinde Sevindirici Sonuç…

Çukurova Üniversitesi Rektörlük Seçimlerinde Sevindirici Sonuç…

Spread the love

Çukurova Üniversitesinde (ÇÜ) gerçekleştirilen rektör adaylığı seçiminde en fazla oy, Dörtyollu Hemşerimiz Prof. Dr. Mustafa Kibar’a çıktı.

Prof. Dr. Mustafa Kibar

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mithat Özsan Amfisi’ndeki seçimde, bin 32 öğretim üyesinden 948’i oy kullandı. Kullanılan oyların 34’ü geçersiz sayıldı.

Oyların 746’sı Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’a verildi.

Seçimde, Prof. Dr. Dilek Özcengiz 124, Prof. Dr. Enver Alper Güvel 38, Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, Prof. Dr. Ali Osman Ateş, Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Halil Elekcioglu ile Prof. Dr. Mustafa Çeker ise birer oy aldı.

Bu sonuçlara göre Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar rakiplerine büyük fark attı. Böylece Mustafa Kibar ve ekibinin yaptığı güzel hizmetlerin oylamaya yansımış olduğu görüldü.

Seçimde en fazla oy alan 6 adayın ismi Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) bildirilecek. Bu kişiler arasından YÖK tarafından belirlenecek 3 adayın ismi, Cumhurbaşkanlığına sunulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 adaydan birini rektör atayacak.

Hemşerimiz ve Arkadaşım Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı tebrik ediyorum. Rektörlük görevine yeniden atanacağına inanıyor, görevinde başarılar diliyorum.

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hain darbeciler…

Spread the love 12 Eylül 1980 öncesinde, Koalisyon Hükumetleri iş başında oldular.Ülkemiz hiç iyi yönetilemedi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.