Home / Genel / Yüksel; “Halkın İktidarında Emeklinin Çilesi Bitecek!”

Yüksel; “Halkın İktidarında Emeklinin Çilesi Bitecek!”

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, ülkemizde emeklilerin içinde bulunduğu durumun zorluğundan söz ederken, kendi iktidarlarında bu çilenin sona ereceğini savundu.

Ülkemizde emeklilere reva görülen yaşamın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Yüksel; “Emeklilerin çilesi bir türlü bitmiyor. Emekliler Türkiye’de ıstırap ve çile içerisinde, gözleri yaşlı ve mutsuz. Diyeceksiniz ki Türkiye’de kim mutlu? Evet, kimse mutlu değil. Elin emeklisi yabancı ülkeden geliyor, Türkiye’nin nimetlerinden faydalanıyor, tatilini yapıyor, turistik yerlerini geziyor, cennet vatanın her tarafını keşfediyor ama benim emeklim, bu ülkenin asli unsuru, Türkiye Cumhuriyeti’nin emeklileri evden çıkamıyor. Evden sadece bir şey için çıkıyor, halk ekmek fabrikalarındaki kuyruğa giriyor. Soğukta, güneşte, sıcakta, yağmurda ucuz ekmek kuyruğunda! Sadece onun için evden çıkıyor.

Bir de son günlerde banka promosyonunu almak için evden çıkıyor. O banka senin bu banka benim diye en yüksek promosyonu veren bankanın önünde kuyruk çilesinde çile çekmeye devam ediyor. İşte ülkeyi yönetenlerin, bu ülkenin gerçek unsuru, en büyük emekçisi emeklilere reva gördüğü durum bu!” derken promosyon çilesinin sona ermesi için bir düzenleme yapılması gerektiğini de ifade etti.

Mevcut iktidara ‘Emekliye bu ıstırabı çektirmekten utanıp sıkılmıyor musunuz?’ diye soran Yüksel; “Hiç merak etmeyin, halkın iktidarında emeklimiz mutlu olacak, refah içerisinde olacak, kuyrukta çile çekmeyecek” dedi.

Suçlu Bu Ülkeyi Yönetenlerdir…

Ülkenin yönetilemediğini de öne süren Yüksel; “Ülke deneme-sınama-yanılma yöntemi ile yönetilmeye çalışılıyor. Deniyor olmuyor, sınıyor olmuyor, değiştiriyor olmuyor. Ülkemiz böyle bir çıkmazın, böyle bir kaosun içerisinde. Ülke insanı mutsuz! Vatandaş, 2012 yılında tam 26 milyon kutu antidepresan ilacı kullanmış, bu sayı 2022 yılında ise 60 milyon kutuya çıkmış. İşte ülkeyi, insanları getirdiğiniz nokta bu!

Talimatla enflasyon faiz düşmez, emir ile hayat pahalılığıyla mücadele edilmez. Bir ülkede güven olacak. Ülke insanı, dünya o ülkeye güven duyacak, o zaman ekonomi düzelir, o zaman döviz düşer, o zaman enflasyon düşer, hayat pahalılığı düşer. Suçluyu patatesçide ara, marketçide ara… Bu şekilde suçlu bulunmaz, suçlu bu ülkeyi yönetenlerdir.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın