Home / Genel / WEZZOMART’IN HEDEFİNDE MİKRO İHRACATTA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLMAK VAR!

WEZZOMART’IN HEDEFİNDE MİKRO İHRACATTA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLMAK VAR!

Spread the love

İskenderun Körfezinde Limancılık ve lojistik sektörüne sağladığı katkılardan sonra çıtayı daha yukarı taşımak için Anatolia Express’i (https://www.anatoliaexpress.com/tr) kuran, Suriye ve Irak pazarında söz sahibi olma başarısını gösteren Mehmet Ünlü, Wezzomart kurumsal ilişkiler Müdürü Nilay Ünlü ve ekibiyle birlikte son 9 aydır üzerinde çalıştığı projeyi basın mensupları ile paylaştı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında kayıtlı Anatolia Express Türk marka ve ürünlerinin Irak pazarına sunulacağı Mikro İhracat İş Modeli ile kurulan Online Pazaryeri ve Hızlı Kargo hizmetlerinin yer aldığı Wezzomart markası ile Mikro ihracatta Türkiye’nin en büyüğü olma hedefinde.

“Wezzomart” Projesi 2023 yılının ilk aylarında öncelikli olarak Irak’ta ticaret hayatına başlayacak. proje hakkında bilgiler veren Anatolia Express kurucusu Mehmet Ünlü Wezzomart’ın (https://partner.wezzomart.com/tr ) öncelikle Irak Pazarında müşterilerine sorunsuz E-Ticaret deneyimi sunmak olduğuna vurgu yaparak şöyle konuştu;

MÜŞTERİLERE SORUNSUZ E-TİCARET DENEYİMİ SUNUYOR
“Bugün itibariyle Anatolia Express bölgenin Irak ile ilgili lojistik faaliyetlerini yürüten en büyük transit lojistik firması konumuna gelmiştir. Bölgede edindiğimiz tecrübe ile Türkiye’de üretilen ürünleri ve Türk markalarımızı uluslararası pazarlardaki müşterilerimize sorunsuz E-ticaret deneyimi sunarak olumlu bir etki yaratmaktır.Irak pazarına giriş yaptıktan sonraki hedefimiz, önce Gürcistan, ambargolar kalktığında Ermenistan ve sonrasında Balkan ülkeleri ve tüm kara sınırı komşu ülkelerimize Türk ürünlerinin ve markalarının sunulduğu en iyi E-ticaret pazaryeri ve Lojistik altyapımız ile Mikro ihracatta ülkemizin en büyüğü olmaktır. Tedarikçilerimizin dijitalleşmesini destekleyerek, yerel üreticileri güçlendirerek ve kadınların dijital ekonomi ve üretime katılımını savunuyoruz. Amacımız ülkemiz ürün ve markalarını güçlü lojistik altyapımız ve mikro ihracat aracılığıyla yakın coğrafyaya erişilebilir kılmaktır.Bugün dünyada her dört kişiden birisinin online alışveriş deneyimi elde ettiğini, Küresel E-Ticaretin 4.8 Trilyon Dolara ulaştığı bir dünyada Bölge Kobi’lerinin E-Ticarete adım atması için geç kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK
Wezzomart’ın aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirilebileceğini belirten Mehmet Ünlü, bölgeye bu alanda da katkı sağlamak için İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri için Wezzomart Online Pazaryeri Platformunda birtakım kolaylıklar sağlayacaklarını E-Ticarete adım atmak isteyenlere ise kurum olarak ücretsiz danışmanlık vereceklerini belirtti. Projede Ticaret Bakanlığı tarafından önceliklendirilen Mikro İhracat iş modelinin kullanılacağını belirten Ünlü İskenderun esnafının kendi ürettiği veya aracı olarak tedarik ettiği tek bir ürünü bile Irak pazarına ulaştırabileceğini söyledi. Mikro ihracat yurt dışına ihracat gönderilerinin yetkili kargo firmaları tarafından elektronik ortamda yapılabilmesini sağlayan bir ihracat modeli olduğuna vurgu yapan Ünlü bu ihracat modelinin günümüzde yurt dışında küçük ebat ve düşük ağırlıklarda ürün satışını kolaylaştırmakta olduğunu belirtti. Anatolia Express ve Wezzomart Online Pazaryeri kurucusu Mehmet Ünlü platformda tedarikçi olmak isteyenlerin https://partner.wezzomart.com/tr adresinde detaylı bilgiye ulaşabileceğini belirtti.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın