Home / Köşe Yazıları / TABULAR YIKILSIN İNSANLAR BİRLİK OLSUN

TABULAR YIKILSIN İNSANLAR BİRLİK OLSUN

Spread the love

Damdan düşer gibi yazmayı seviyorum. Önce ağırlık merkezi gibi göreceğimiz cümleyi atıyorum ortaya, sonrasında sağına soluna derken bir bakmışsın anlatımın sonundayım.

Birlikte hareket etmekten niçin bu kadar korkulur anlamış değilim. Tek başına yönetimde aksaklıklar unutulmuş taraflar sürekli olacaktır. Hem ayrıca herşeyi düşünmeye niçin çalışırki insan. Farkliliklar sisteme dahil edilebildiği zaman ideale yaklaşılır. Bireysel başarılar hiç bir zaman toplumsal durumlarda süreklilik kazanmamıştır. Durumun böyle olduğunu bile bile tek sözcüğünde ısrar etmek, amacın hizmet değil çıkar olduğunu gösterir.
Eğer halk için bir şeyler yapılacaksa bunu en iyi halk için çalışan tüm grupları çevresi oranında yönetime dahil etmekle yapabiliriz.
Benim dediğim olsun mantığı insanin severek isteyerek benimsediği bir durum. Heyacanda verici bişey aslında, ama bizim ihtiyacımız olan heyacan değil, eylem yapılan iş ve hizmettir.
Şimdi gelelim damdan düşer kısmına. Niçin bu kadardaki bu sözcüğünün neyin yerine kullanıldığınıda anlatmalıyızki sözcükler arasındaki kopukluk giderilsin.
Bu derken anlatmak istediğim; yönetimde karar alma sürecinde toplumu ilgilendiren bir karara kişisel takıntılarını dahil etmeye çalışması, buradaki düşünceyi karar verici o an elbette takıntı olarak algılamıyor. Karar vericinin o anki düşüncesi, kendi düşüncesi dışındakilerin kararlarına yer verdiği zaman toplumun zarar göreceğini düşünmesi tek sözcüğüne sıkıca sarılmaya itiyor,,
Ne taraftan bakildigi anlasilmayan bi yazi gibi oldu ama idare edin artik,
Ben ilkokulda da kompozisyon işini pek beceremezdim. Hani şu giriş gelişme sonuç varya onu,

About İbrahim GÜZEL

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hain darbeciler…

Spread the love 12 Eylül 1980 öncesinde, Koalisyon Hükumetleri iş başında oldular.Ülkemiz hiç iyi yönetilemedi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.