Home / Genel / SZD Başkanı KURT : Madımak 29 yıldır sönmeyen bir yangındır

SZD Başkanı KURT : Madımak 29 yıldır sönmeyen bir yangındır

Spread the love

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, Madımak katliamının 29’uncu yıldönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Başkan Kurt, “Ülkemizde yaşanan en büyük vahşetlerden birine 29 yıl önce tanık olduk. 29 yıldır sönmeyen bir yangın oldu Madımak. Yaşanan olayın hangi şartlarda olursa olsun kabul edilemez bir durumdur. Madımak olayı ile ilgili önemli bir tek adım bile atılmadı. Olay araştırılmadı, üzerine gidilmedi. Yargıya havale edilen göstermelik dosyalar zaman aşımı sürecine girdi ve üzücüdür ki dosya kapandı” dedi.

‘KARA BİR LEKE’

Genel Başkan Nevzat Kurt açıklamasında, “Her ülkenin kendi tarihinde kara bir leke olarak duran olaylar vardır. Kimileri bu olaylarla yüzleşme cesaretini gösterirken kimileri de gerçekleri gömmeye çalışır. Üzerinden 29 yıl geçti. Ne gerçek sorumluları ortaya çıkarılarak yüreklere su serpildi, ne de bu acıların sonu geldi.  Ancak hem gelecek, hem de bugünümüz için bizler bu gerçekleri görmemezlikten gelmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

‘YOBAZ DÜŞÜNCENİN TEMSİLCİLERİ’

“Ne kadar süre geçerse geçsin katliamlara verdiğimiz kurbanlar için adalet arayışımız devam edecek” diyen Kurt, “Biz çok iyi biliyoruz ki hoşgörü toprağı Anadolu’yu kin ile yok etmeye devam edenler, Madımak’taki yobaz düşüncenin temsilcileridir. Sivas katliamının tüm sorumluları bulunup cezalandırılmadığı sürece bu ülkeye adalet gelmez” ifadelerini kullandı.

‘UNUTMAYACAĞIZ’

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, “Madımak’ta kaybedilen vatandaşlarımızın acı hatıralarını unutmak yerine onları derin bir saygıyla hatırlamaya devam edeceğiz. Madımak’ı unutmayacak ve unutturmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük kara lekelerinden biri olan Madımak katliamında yiten canlarımızı bir kez daha özlemle, hasretle ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın