Home / Genel / SERDAR ÖZYURT, ‘HATAY’A YATIRIM YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUM!’

SERDAR ÖZYURT, ‘HATAY’A YATIRIM YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUM!’

Spread the love

BMZ Defence Savunma Sanayi A.Ş. ile Özyurt Silah Sanayi Şirketi adı altında Türkiye’nin savunma sanayine hizmet eden Hataylı iş insanı Serdar Özyurt, düzenlenen kahvaltıda İskenderunlu gazetecilerle bir araya geldi.

Belen’e yaptığı silah ve mühimmat fabrikası ile Hatay’da 2 bin kişiye istihdam sağlaması gündemde yer bulan Serdar Özyurt, gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

‘KENDİ ÖZ KAYNAKLARIMIZLA YATIRIM YAPIYORUZ’
Yatırımcı iş insanı Serdar Özyurt, basınla buluştuğu toplantıda “Benim için dağın öbür yüzü bu yüzü yoktur. Benim için Hatay vardır. Bu nedenledir ki; fabrikamızı tüm Hatay’ın ortasına kuruyoruz. Hatay’ın her mahallesinden gençlerimize iş imkanı vereceğiz. Halkımızın bu projeyi sahiplenmesi bana ayrı gurur ve şevk veriyor. Kendi öz kaynaklarımızla vatana hizmet etmenin, ülkemizin en büyük mühimmat fabrikasını kuruyor olmanın onuru ve mutluluğunu yaşıyorum. Önümüzdeki süreçte yeni gelişmelerin olması muhtemel. Katılımlarından dolayı tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘HAKKIMDA KONUŞANLAR TERÖR ÖRGÜTÜNE HİZMET EDİYOR’
Hakkında çıkan iddialara yönelik de konuşan Özyurt, “Benim hakkında sosyal medyadan algı oluşturmaya çalışanlar, terör örgütüne yakın isimlerdir. Biri de yurt dışında ikamet ediyor, sempati duyduğu örgütler ortadır. Bizim duruşumuz vatanımızın yanındadır. Kanuna aykırı bir iş yapmış olsam, hakkımda soruşturma açılırdı, yargılanmam gerekirdi. Ama öyle bir şey yok. Ben bu yatırımı da Devlet’in ilgili bakanlıklarından aldığım izinlerle yapıyorum. Herkesten de destek bekliyorum” dedi.

Özyurt ayrıca milletvekilliği aday adaylığına sıcak baktığını söyledi. Ancak parti ismi vermedi.
Toplantı sonrasında yüklenici firmayı da ziyaret eden Özyurt, proje üzerinde değerlendirmeler yaparak bilgiler aldı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın