Home / Genel / Sari Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt : ‘Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerini saygıyla anıyoruz.’

Sari Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt : ‘Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerini saygıyla anıyoruz.’

Spread the love

Sari Zeybekler Derneği Genel Merkezi, Uğur Mumcu’nun katledilişinin 30. Yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında aradan geçen yıllara rağmen bir türlü aydınlatılamayan faili meçhul cinayetler karşısında hala bir sonucun çıkmamasının oldukça üzücü olduğunu ifade eden Sarı Zeybekler Dernegi Genel Başkanı Nevzat Kurt şu ifadelere yer verdi :

“Ocak ayı ülkemiz için, aydınlanma ve daha çok demokrasi yolunda yitirdiklerimiz için, biz geride kalan ve mücadeleye devam edenler için, karanlık, kasvetli ve acılarla dolu bir ay…

Uğur Mumcu, Gaffar Okkan, Onat Kutlar, Metin Göktepe, Hrant Dink, Muammer Aksoy gibi değerlerimizi hep ocak ayında yitirdik…

Işığın gün yüzüne çıkaracağı karanlık işlerden, kapalı kapılar ardında yürütülen karanlık ilişkilerden beslenenler hep korkmuştur tarih boyunca aydınlardan, aydınlatanlardan.

Çünkü korkar yarınlarımızı çalanlar, çocuklarımızın gençlerimizin geleceğini karartanlar.

Bu korku öyle derin bir korkudur ki, ancak karşılarında engel gördükleri güçleri, ipliklerini pazara çıkaracak insanları yok ederek sustururlar içlerindeki canavarın kana susamış haykırışlarını.

Kanla, karanlıkla beslenenler ölüm emirleri yağdırarak, alçakça pusularda katledileceklerin ölüm planlarını yaparlar haince, sonra taşeronlarına uygulatıp hain planlarını, uzaktan izlerler yarattıkları kanlı tabloyu.

Oysa tetiği çeken elin namlunun ucundakiyle, bombayı otomobile gizlice koyan elin hedefindekiyle hiç bir alıp veremediği yoktur.

Ne acıdır ki, bu ülkede insanlar hızla birbirine düşman ediliyor, gözünü kırpmadan hiç tanımadığı birinin yaşam hakkını elinden alabiliyor.

Faili meçhul cinayetler konusunda kötü bir üne sahip ülkemizde 30 yıldır aydınlatılamamış Uğur Mumcu cinayetine karşılık O’nun anısı karşısında boynumuz eğik, ama değerlerini korumak ve yaşatmak adına başımız dimdik olmalı, hiç yorulmamalıyız, aydınlığın yolundan asla dönmemeliyiz.

Uğur Mumcu onurla, dimdik, ödünsüzce sürdürdüğü yaşamı boyunca, kalemini kimsenin önünde eğmedi.

Saygıyla anıyoruz.”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın