Home / Genel / Sağlıkçılar Sahadan Sendikalara Seslendi

Sağlıkçılar Sahadan Sendikalara Seslendi

Spread the love

Sağlık İş Sendikası Hatay Şubesi üyesi bir grup sağlık çalışanı, önceki gün iş bıraktı. Alana inen sağlıkçılar, yetkili Memur Sen üyesi sendikanın, sağlık çalışanlarının hakkını gereği gibi savunmadığının altını çizdi ve “Saha, artık sizi de kibirinizi de torpilinizi de istemiyor” mesajı yayınladı.

Sağlık Çalışanları Sendikası Hatay İl Temsilcisi Burhan Daşkın, üyelerle sahada yaptığı açıklamada, yetkili sendikaya ağır eleştiriler yöneltirken, şunları dile getirdi:

“Yetkili sendika Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen, %2 barajıyla, üyelerine aylık 190 TL sendika yardımı alacaklarını söyleyerek fiyasko zamma sesini çıkarmamış ve sağlık emekçilerinin her ay ortalama 3 Bin TL kaybına sebep olmuştur.

Temel insanı ve zaruri ihtiyaçlarımız olan gıda, giyim, eğitim, ulaşım ve barınma alanında memurun cebinden gider olarak %100’ün üzerinde, her geçen gün de bu rakamlara %300-400-500 ekstra zam gelirken, memur alım gücünün ne kadar düştüğü göz önündedir. Bu son yapılan %30’luk zam, memuru, yoksulluk sınırının altında bırakıp, açlık sınırına itmektedir.

Değerli memur kardeşlerimiz, enflasyon oranı zam değildir. Verilen %13’lük zam ise verilmesi beklenen zam oranının 4/1’nin bile altında kalmaktadır. Son iki toplu sözleşmede sahanın beklentisini alamayan yetkili sendika ve başkanları, yine sahayı hezimete uğratmış ve hiçbir kazanım elde edememiştir.

Biz, Sağlık Çalışanları Sendikası olarak, kamu ve sağlık çalışanlarının daha iyi koşullarda yaşaması ve çalışması gerektiğini, yeniden değerleme oranının %122, asgari ücret zammının %54 olduğu ülkemizde memur maaş zammının %30 olmasını kabul etmiyor, alkışlamıyoruz. Talebimiz, en az %54 zam oranıdır.

Bizler, Sağlık Çalışanları Sendikası olarak, her zaman ve her koşulda sağlık emekçilerinin hak ve taleplerini alanlarda haykırmaya devam ettik edeceğiz. Bizler, sağlık emekçilerinin yanı başındayken, Memur Sen’e bağlı yetkili Sağlık Sen ne mi yapıyor? Onlar; kendi menfaatlerinin, koltuk kapmaların, torpil yapmaların derdindeler. Onlar, üyelerinin aidatlarıyla ballı maaşlar almakta, lüks makam araçlarıyla caka satmaktadırlar. Saha, artık sizi de kibrinizi de torpilinizi de istemiyor. Saha, artık her koşulda yanında olan, makam derdine düşmeyen, sadece sendikacılık yapan gerçek sendikalara geçiyor.”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın