Home / Genel / RECEP ATAKAŞ FEN LİSESİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ HAYIRLI OLSUN

RECEP ATAKAŞ FEN LİSESİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ HAYIRLI OLSUN

Spread the love

Hayırsever işadamı Recep Atakaş, doğduğu, çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Kırıkhan’a, içerisinde 5 laboratuar, kütüphane, çok amaçlı salon, Beden eğitimi salonu kantin, mescit, müdür ve öğretmenler odası ve spor sahalarından ibaret olacak şekilde projelendirilmiş 24 derslik Fen Lisesi yaptırıyor.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılına hazır hale gelecek olan Fen Lisesi oturum alanı 1300, toplamda ise 7300 metre kare alına kapsayan Recep Atakaş Kırıkhan Fen lisesi’nin bugün gerçekleşen Temel Atma Töreninde bir konuşma yapan Hayırsever İşadamı ve Sanayici Recep Atakaş: “Bugün burada temelini atacağımız bu bilim ve irfan yuvasında geleceğin Türkiye’sini oluşturacak çocuklarımız daha iyi şartlarda bir eğitim almış olacaktır. Geleceğin Türkiye’sini oluşturacak çocuklarımızın daha donanımlı olmaları, daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için çalışıyoruz. Bu güzel eğitim yuvasında ailesine, memleketine, ülkesine, devletine, milletine ve hayırlı işlere vesile olacak bilim adamlarının yetişeceğine inanıyorum.” Dedi.

Çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdiği Kırıkhan’da yapımını gerçekleştireceği Fen Lisesi ile akalı düşüncelerini de ifade eden Atakaş;

“Fen liseleri; ülkemizde matematik ve fen alanında üstün yetenekli öğrencilerin eğitimlerini sağlamak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yüksek düzeydeki bilim ve fen adamlarının yetiştirilmelerine kaynaklık etmek, öğrencileri araştırmacılığa yöneltmek, yeni buluşlara meraklı öğrencilerin çalışacakları ortam ve şartları hazırlamak, yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan okullardır.” Dedi. Atakaş konuşmasının devamında ise: “ Bir ülkenin kalkınmasında belirleyici unsur eğitimdir. Ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesinde görmek istiyorsak eğitim konusunda herkesin maddi veya manevi elinden geleni yapması gerekmektedir.

Devlet ve millet bir bütündür herşeyi devletten beklememiz zaten yanlış olur. Ben Recep Atakaş olarak yaşadığım sürece eğitime destek vermeye devam edeceğim.Sayın misafirler, Ben bu Fen lisesini çok sevdiğim Kırıkhan’a ve Kırıkhanlılara yapılmasına müsaade ettiği için Milli eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ‘e tekrar teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Ayrıca bu okulun Kırıkhan’a yapılması için çaba sarf eden Milletvekilim Sayın Hüseyin Yayman’a, Sayın Abdulkadir Özel’e, Kırıkhan Belediye Başkanı Sayın Ayhan Yavuz’a ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada bulunan tüm misafirlere hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Diye konuştu.

Öte yandan bugün gerçekleşen Recep Atakaş Kırıkhan Fen Lisesi Temel Atma Törenine, MEB Bakanı Mahmut Özer’in yanı sıra, Hatay Valisi Rahmi Doğan, HBB Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti Hatay Milletvekilleri, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Tosyalı, çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın