Home / Genel / Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi Açıldı

Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi Açıldı

Spread the love

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi açılışı yapıldı.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi açılışı bugün İSTE Merkez Yerleşkesinde yapıldı. Açılışa Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Lütfü Savaş, İSTE Rektörü Prof.Dr Tolga Depci, İş İnsanı Nuri Üysen ve Eşi Nejla Üysen, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun İlçe J. Kd. Yüzbaşı Yusuf Yıldırım, İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ve çok sayıda basın mensubu ile davetliler katıldı.
Merkezin açılış konuşmasını yapan Nuri Üysen: “Bugün açılışını yaptığımız Bilgi Teknolojileri Merkezi’nin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca Üniversitemiz Sayın Rektörü Genç, çalışkan Üniversite için çaba harcayan Prof.Dr Tolga Depci’ ye şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar İSTE’yi daha ileriye taşıma çabamızın sonuçlarından biri olan, Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi’nin bugün açılışını yapmış bulunmaktayız. Laboratuvarlarımızı büyütmeye devam ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yardımları ile halı saha ve tenis sahalarının İSTE’ye kazandırılacağının sözüne ” değinen Depci; ” Projeyi destekleyen ve yanımızda olan başta Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuşarak, İş insanı Nuri Üysen ve Eşi Nejla Üysen’e plaket ve hediye takdim etti.
Törene katılan konukları selamlayarak konuşmasına başlayan Hatay Valisi Rahmi Doğan; “Göreve başladığım ilk zamanlarda konuştuğumuz bu projeyi Sayın Rektör Prof. Dr. Tolga Depci ile birlikte yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Vali Doğan; ” İş insanı Nuri Üysen’e ve Eşi Nejla Üysen’e teşekkür ederek merkezin herkese hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Program, Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi bina gezisi ve kurdela kesimi ile sona erdi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın