Home / Genel / İSKENDERUN’DA FESTİVAL COŞKUSU BİR BAŞKA GÜZEL!

İSKENDERUN’DA FESTİVAL COŞKUSU BİR BAŞKA GÜZEL!

Spread the love

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 5 Temmuz Festivali’yle çevre il ve ilçelerden gelen onbinlere eğlenme fırsatı sunuyor. Ünlü sanatçılar Eypio ve Ekin Uzunlar İskenderun’da anıt alanını dolduran hayranlarıyla selfie çekerek şarkılarını söylediler.

ATATÜRK ANIT ALANI DOLDU, TAŞTI
İskenderun Belediyesi’nin düzenlediği 5 Temmuz Festivali büyük bir coşkuyla kutlanırken, çevre il ve ilçelerden festivale geniş bir katılım oldu. On binlerce vatandaş, 2 yıllık pandeminin ardından düzenlenen festivalde hem sanata hem de eğlenceye doydu.

Türk askerinin Hatay’a İskenderun üzerinden girişinin 84. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İskenderun 5 Temmuz Turizm Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk gününde ünlü sanatçılar Eypio ve Ekin Uzunlar sahne aldı.
Atatürk Anıt meydanında on binlerce kişinin katıldığı açık hava konserinde şarkılarını İskenderunlular için seslendiren Eypio ve Ekin Uzunlar, vatandaşlarla birlikte selfie çekerek şarkılarını seslendirdi.
Konserde Eypio ve Ekin Uzunlar’a teşekkür ederek çiçek takdim eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı yaptığı konuşmada İskenderun’un Kurtuluş Gününü ve Türk askerinin Hatay topraklarına İskenderun üzerinden girişinin 84 yıl dönümünü kutladı.

‘FESTİVALİMİZİN ÇITASINI HEP BİR ADIM DAHA YÜKSEĞE TAŞIYORUZ’
Başkan Fatih Tosyalı, “İki yıldır pandemi nedeniyle gerçekleştiremediğimiz festivalimizde tekrar sizlerle bir aradayız. Festivalimizin çıtasını hep bir adım daha yükseğe taşıyarak, her yıl daha da artan coşku ve heyecanla gerçekleştiriyoruz. Festivalimiz, birçok medeniyetin izlerini taşıyan, kültürlerin ortak buluşma noktası olan, herkesin huzur ve barış içinde yaşadığı İskenderunumuz ile özdeşleşmiştir. Festivalimiz, birlik ve beraberliğin, dayanışma ve kaynaşmanın, huzurun ve barışın simgesi olmuştur. Vatandaşımızın ilgisi ve katılımı çok yüksek. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın