Home / Genel / İskenderun Festivali Göz Doldurdu!

İskenderun Festivali Göz Doldurdu!

Spread the love

Türk askerinin Hatay’a İskenderun üzerinden girişinin 84. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ünlü sanatçı Koray Avcı, İskenderun’da onbinlerce hayranıyla şarkılarını söyledi, sahil şeridi doldu taştı.

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen 5 Temmuz Turizm Kültür ve Sanat festivali kapsamında ünlü sanatçı Koray Avcı sahne aldı. Anıt meydanında on binlerce kişinin katıldığı açık hava konserinde şarkılarını İskenderunlular için seslendiren Avcı, vatandaşlarla birlikte şarkılar söyledi.

Israr ederek Koray Avcı’nın sahnesine çıkan geç çiftten gelen sürpriz evlenme teklifi ise alanda büyük heyecan uyandırdı. Çağrı Dönmez, aşkını ilan ettiği kız arkadaşı Gizem Söyler’e evlenme teklif ederek nişan yüzüğünü Koray Avcı’nın şahitliğinde taktı. Avcı, genç çifte mutluluklar diledikten sonra yaklaşık iki saat kaldığı sahneden alkışlarla ayrıldı.

BAŞKAN TOSYALI, FESTİVALE KATILAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
Festivalde ayrıca gün boyu; şişme oyun alanları, animasyon gösterileri, kitap sergileri, el sanatları, takı sergileri ve satış stantları vatandaşların keyifli ve dopdolu bir gün geçirmesini sağladı. 

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Yapmış olduğumuz etkinlikler ve konserler ile büyük bir heyecan ve coşkuyla yaşadık. Festival boyunca vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaştık, sanatçılarımız, etkinlikler ile dolu dolu geçirdiğimiz bir karnavala dönüşen festivalimizin finalini Koray Avcı ile birlikte gerçekleştirdik. Başta bizleri yalnız bırakmayan tüm İskenderunlu hemşerilerimize, kıymetli vekillerimize, değerli katılımcılarımıza, festival boyunca yoğun mesai harcayan tüm çalışma arkadaşlarımıza, festivalde sahne alan tüm sanatçılara ve bizlere destek olan herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ise, hep bir arada birlik ve beraberlik içerisinde İskenderun halkına en iyi hizmeti vermenin gayretinde olacaklarını ifade etti.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın