Home / Genel / Hayvanseverler 11 Aralık’ta Hatay’da tek yürek olacak

Hayvanseverler 11 Aralık’ta Hatay’da tek yürek olacak

Spread the love

Son zamanlarda ‘Güvenli Sokaklar’ söylemiyle sokak hayvanlarından başlayarak hayvanseverlere yönelik nefret ve şiddet çağrılarına yönelik tepkiler yurt genelinde büyüyor.

Konya barınağında birkaç personelin, bir köpeği başına kürekle vurarak öldürmesi, görüntüdeki diğer personellerin olağan bir durummuş gibi hiçbir tepki vermeden olayı seyretmesi barınak gerçeklerini yansıttığı gibi sokak hayvanlarının ‘saldıran’ değil, ‘saldırılan’ taraf olduğunu gösterdi.

Hayvan hakları konusunda yurt genelinde faaliyet gösteren STK, aktivist ve gönüllüler; tüm bu nefret ve şiddet söylemine karşı ‘81 İlde Tek Ses Tek Yürek’ başlığıyla eşzamanlı basın açıklaması yapmaya hazırlanıyor. Hazırlanan ortak metin, yurdun dört bir yanındaki gönüllüler tarafından okunarak vatandaşların ve yöneticilerin vicdanına seslenilecek.

Hatay’da yapılacak basın açıklaması ile ilgili bilgi veren HayKonfed Genel Sekreteri ve AnadoluFed Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar, ‘’Tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da tüm STK temsilcileri ile gönüllüler olarak ortak adım atmaya karar verdik. Yapacağımız açıklama herhangi bir derneğin değil tüm hayvan hakları aktivistleri ve gönüllülerin ortak temennisi, kalbi merhametle atan Anadolu insanlarının ortak mesajı olacaktır.

Medeniyetler beşiği Anadolu’da olduğu gibi medeniyetlerin başkenti Hatay’da da tecrit, zulüm ve ölüm getirecek hiç bir uygulamayı bu toplumun vicdanı kabul etmeyecek ve izin vermeyecektir. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı 11.Aralık.2022 pazar günü saat 14’te Atatürk Parkı’nda yapacağımız basın açıklamasına destek vermeye bekliyoruz. Tüm yurtta olduğu olduğu gibi aynı zamanda biz de ‘Anadolu’nun, Hatay’ın medeniyetler bahçesinde tüm canlara yer var’ diye haykıracağız’’ dedi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın