Home / Hatay / İskenderun / Furkan Vakfının İskenderun Konferansı İptal Edildi

Furkan Vakfının İskenderun Konferansı İptal Edildi

Spread the love

Furkan Vakfı’nın İskenderun’da düzenlemek istediği konferansa kaymakamlık onay verilmeyince bir grup otoyolu kapatarak eylem yaptı.

kuytulFurkan Vakfı’nın Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde düzenlemek istediği konferansa kaymakamlık onay verleyince bir grup otoyolu kapatarak eylem yaptı. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis TOMA ile müdahale etti.

KAYMAKAMLIK İZİN VERMEDİ

Furkan Vakfı, bugün saat 13.30’da İskenderun’daki İsa Taş Plaza Düğün Salonu’nda hareketin manevi lideri kabul edilen Alparslan Kuytul’un konuşmacı olarak katılacağı ‘İstanbul’un Fethi ve Fetih Nesli’ konulu konferans düzenlemek için İskenderun Kaymakamlığı’na başvurdu. Ancak, izin verilmedi.

“KENDİ GÜVENLİĞİMİZİ KENDİMİZ SAĞLARIZ”

Kaymakamlığın onay vermemesine rağmen vakıf, konferansı düzenleyeceklerini bildirerek bunu web sayfasından duyurdu. Duyuruda şöyle denildi:

“Furkan Vakfı olarak bu pazar İskenderun’da gerçekleştireceğimiz konferansımız güvenliği sağlayamama gerekçe gösterilerek kaymakamlık tarafından engellenmeye çalışıldı. Ancak biz kendi güvenliğimizi sağlamayı üzerimize alarak 29.05.2016 günü İskenderun konferansını tertipleyeceğiz. Tüm halkımız davetlidir.”

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Alparslan Kuytul, İskenderun’a gitmek isterken kalabalık bir grup tarafından saat 12.00 sıralarında Tarsus- Adana-Gaziantep Otoyolu’nun Erzin Gişeleri’nde karşılandı. İskenderun’a gitmek isteyen gruba polis izin vermedi.

Kaymakamlığın konferansa onay vermediğini hatırlatan polise gruptakiler önce direndi ardından otoyolu çift yönlü olarak trafiğe kapattı. ‘Zalimler Allah’a hesap verecek’ sloganları atan ve tüm uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis TOMA ile müdahale edip dağıttı.

Furkan Vakfının Resmi İnternet sitesinden yapılan o Açıklama;

Furkan Vakfı olarak 29.05.2016 tarihinde İskenderun’da gerçekleştirmek üzere başvurduğumuz ve gerekli tüm izinleri aldığımız konferansımız hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden Kaymakamlık tarafından iptal edilmiş ve tüm duyuru çalışmaları Emniyet Güçleri ve Zabıta Ekipleri tarafından şiddetle engellenmiştir.

Furkan Vakfı olarak bu haksız iptali kabul etmediğimizi ve konferansa izin verilmezse oraya gidip basın açıklaması yapacağımızı resmi sitemizden duyurmuştuk.

Bu durumda basın açıklaması esnasında arkadaşlarımıza gelecek maddi manevi herhangi bir zarardan, İskenderun Kaymakamlığı ve Emniyet güçleri sorumludur.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Yusuf Mert’e Nefes Olmak İçin Yardım Topluyorlar

Spread the love SMA hastası 10 aylık Yusuf Mert için, Havuzlu Çarşıda stant açılarak yardım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir