Home / Genel / EŞİ TARAFINDAN TERK EDİLEN ŞEKER HASTASINA ALİ GÜMÜŞ SAHİP ÇIKTI

EŞİ TARAFINDAN TERK EDİLEN ŞEKER HASTASINA ALİ GÜMÜŞ SAHİP ÇIKTI

Spread the love

Samandağlı hayırsever iş insanı Ali Gümüş, maddi durumu olmayan hastalara derman olmaya devam ediyor. Diyabet nedeni ile ayak parmağı kesilen, bir gözünün görme yetisini kaybettiği ve bir ayağı da kesilmek üzere olan Mustafa Damar’ ın imdadına Ali Gümüş yetişti.

Zor şartlar altında bir çocuğu ile yaşam mücadelesi veren  Antakya Anayazı sakinlerinden  Mustafa Damar’ a yardım eli uzatan Ali Gümüş, Mustafa Damar’ı ummadığı anda yeniden hayata bağladı.

  “EŞİM BENİ ZOR GÜNLERİMDE TERK ETTİ”

Gerek sağlık gerekse maddi durumunun  kötüleşmeye başlayınca eşinin kendisini terk ettiğini söyleyen Mustafa Damar “ Eşim beni çocuğumla ortada bırakıp gitti.  Şeker hastalığım nedeni ile  ayak parmaklarım kesildi. Bu hastalıktan dolayı bir gözüm görmüyor. Diğer ayağım için tedavi görüyorum. Tedavi sonuç vermez ise ayağımda kesilecek. Sağ olsun  hayırsever işadamı Ali Bey  beni ziyaret etti  ve gerekirse ameliyat masraflarımı karşılayacağını her zaman destek olacağını söyledi. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

GÜMÜŞ  “ DÜNYAYI İYİLİK KURTARACAK”.

Ameliyat gerekirse tüm masrafları üstleneceğini söyleyen Ali Gümüş “Sonsuz olan ahiret hayatında ki durumumuz, dünyada yapacağımız iyilikler veya kötülüklere  bağlıdır.Akıllı olan, ileriyi görebilen bir kimse, bu kısacık ömrümüz de, birazda ahiret hayatını düşünerek hareket eder.Ahirette iyi ve rahat yaşamaya sebep olan iyilikleri yapar. İnsanlara hizmet etmek için çalışır. İnsanlara iyilik etmek, ahirette azaptan kurtulmaya ve Cennet nimetlerinin artmasına sebep olur düşüncesiyle elimden geldiğince imkanlar çerçevesinde insanlığa hizmet etmeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın