Home / Hatay / Dörtyol / DÖRTYOL-PAYAS VE ERZİN AK PARTİDEN 3.SIRADA ISRARLI

DÖRTYOL-PAYAS VE ERZİN AK PARTİDEN 3.SIRADA ISRARLI

Spread the love

DÖRTYOL-PAYAS VE ERZİN AK PARTİDEN 3.SIRADA ISRARLIDörtyol, Payas ve Erzin Hatay’ın lokomotifi olan önemli ilçelerimiz. Siyasetin kalbi buralarda hep hızlı atar. Gerek sanayi ve gerekse ticaretiyle bölgede hareketlilik yaşanır. Dörtyol, MHP için de önemli bir ilçe. Çünkü Dörtyol Belediyesi MHP’de. AK PARTİ’NİN açıklanacak aday listesi çok merak ediliyor.

AK PARTİ’ de Dörtyol’da 11, Payas’ta 3 ve Erzin’de 1 kişi milletvekili aday adaylığı için müracaat etti.
Hatay’da milletvekili dağılımı şu şekilde: 5 AK PARTİ, 4 CHP ve 1 MHP. Ak Parti 3 dönemdir Hatay’da 5 milletvekili kazanıyor. Dörtyol adayları üç genel seçimde 4. 3. ve 5. sırada yer aldı. Dörtyol, Payas ve Erzin İlçeleri bir bütün olarak, milletvekili adayı Hatay Liste sıralamasında 3. sırayı istiyor. Ak Partili seçmenler, bu konuyu sık sık gündeme getiriyorlar. Milletvekili aday adayları da, konunun öneminden sürekli bahsediyorlar. Bölgedeki kanaat önderleri ve STK yetkilileri 3. sırada ısrarlı olduklarını söylüyorlar.
Hatay AK PARTİ’DE bu seçimde hedef, 6 milletvekilli. AK PARTİ Hatay Teşkilatı ile seçimlere tüm organlarıyla hazır durumda. CHP’de olan Büyükşehir Belediyesinin mahalli seçimlerden bu yana 1 yıl geçmesine rağmen ilçelerde hizmet yapamaması sebebi ile CHP’nin Hatay’da milletvekili sayısında azalma bekleniyor. MHP’nin 1 milletvekilini muhafaza edeceği tahmin ediliyor.
Ak Parti de Hatay Listesi için 100 kişi aday adaylığı müracaatında bulundu. Bunlarda 14 ü bayan. 1 bayanın seçilecek sıradan listeye girmesi bekleniyor. Listede 10 aday yer bulabilecek. Liste sıralamasında çeşitli ihtimal hesapları yapılıyor. Her vatandaş kendine göre liste belirliyor. Elbette, her aday adayı kendini şanslı görüyor. Bu hususta ilçe teşkilatları, İl Teşkilatının görüşleri, kamuoyu yoklamaları ve AK PARTİ’NİN üst kademe yönetimin kararı önemli.
Daha doğrusu, en son açıklama Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki komisyon tarafından yapılacak.
Hatay, seçim sonucu en fazla merak edilen illerimizden. Ak Parti Hatay İl Teşkilatı ve İlçe teşkilatları seçimde, Hatay’ın sesini gür bir şekilde duyurmak için büyük çaba sarf edecekler.
7 Nisanı bekleyelim. Haydi hayırlısı…

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay’da cinayet! Boğazını sıkan eşini öldürdü…

Spread the love Hatay’da, Nagihan Erbek (37), tartışma sırasında boğazını sıktığını iddia ettiği eşi Alper …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.