Home / Genel / Bek Okulları öğrencileri sokak hayvanlarını besledi

Bek Okulları öğrencileri sokak hayvanlarını besledi

Spread the love

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Antakya Bek Okulları ilkokul öğrencileri bağışladıkları kedi ve köpek mamaları ile Antakya Belediye Parkı’ndaki sokak hayvanlarını beslediler.

Beslemeye İskenderun’dan destek veren Sarı Zeybekler Derneği Hayvan Hakları Kulübü Başkanı Serap Çağrı, öğrencilerin sokak hayvanları için duyarlı davranmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi.

“4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Hatay Bek Okulları öğrencileri ile kendi harçlıklarından biriktirdikleri parayla aldıkları kedi ve köpek mamalarını Antakya Belediye Parkı’ndaki bulunan sokak hayvanları besledik. 

Minik yavrularımızın hayvan sevgisi gerçekten görülmeye değer bir güzellikteydi. Öğretmenlerinin eşliğinde yaptıkları bu anlamlı ziyarette öğrenciler getirdikleri mamalar ile hayvanları kendi elleri ile besleme fırsatı buldular. Öğrencilerimizin bu anlamlı davranışı hayvanlara olan sevgisi gerçekten görülmeye değerdi. 

Daha sonra yine öğrencilerle sokak hayvanları barınağındaki canları da ziyareti ettik ve burada bulunan sokak hayvanları hakkında bilgiler aldık. Bizleri barınakta çok güzel bir şekilde ağırlayan barınak müdürü Ömer Çağın Avcı’ya teşekkür ediyoruz.

Öte yandan bu etkinliğimizin gerçekleştirmemizde lojistik destekte bulunan  Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Kilisli’ye ve HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık’a, Bek Okulları Koordinatör Müdürü ve Kurucusu Ali Bolat’a çocuklara hayvan sevgisini aşılayan Halis Özdeniz öğretmenimize, hayvansever arkadaşımız Efe İbrahim Atasoy’a ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın