Home / Genel / ARİAD Üyeleri Kahvaltıda Buluştu

ARİAD Üyeleri Kahvaltıda Buluştu

Spread the love

Arsuz İş İnsanları Derneği (ARİAD) üyeleri arasında tanışma ve kaynaşma etkinlikleri çerçevesinde kahvaltı düzenledi.

Arsuz İş İnsanları Derneği’nin düzenlediği ‘Geleneksel Tanışma ve Dayanışma Kahvaltısı’ 26 Haziran Pazar günü Arsuz Yakomoz Kafe Restaurant!ta dernek başkanı, yönetim kurulu, üyeler ve ailelerin katılımı ile gerçekleşti. ARİAD Başkanı Adnan Ağır, üyeler arası iletişim ve diyalogu artırmak için kahvaltı organizasyonu düzenlediklerini söyledi.

Düzenlenen kahvaltıda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Ağır; ”ARİAD ailesi olarak kendi içimizde diyalog ve iletişimi çok önemsiyoruz. Bu çerçevede yaptığımız tüm etkinlikler üyelerimizin birbirini daha iyi tanımasına, kaynaşmasına ve uzun vadede birlikte iş yapma kültürünün oluşmasına vesile oluyor. Şehrimizin ekonomik gelişimini hızlı ve sürekli kılma adına projeler geliştirmeyi, şehirdeki dinamikleri harekete geçirmeyi ve diğer tüm STK’larla işbirliği halinde olarak tam bir dayanışma örneği sergilemeyi arzu etmekteyiz.” diye konuştu.

Bir sivil toplum kuruluşu demokrasiye bağlıdır diyen Başkan Ağır; ”Atatürk ilke ve inkilaplarının ışığında çağdaş bir anlayışla dürüst, işinde başarılı, ahlaklı iş insanlarını bir çatı altında toplayarak tanışma ve kaynaşmayı sağlamak, mesleki konularda bilgi alışverişi yapmak, üyelerinin ilgili olduğu özel ve resmi kuruluşlarla ilişkilerini geliştirmek, derneğin faaliyet alanlarına giren konularda kamuoyunu bilgilendirmek, ekonomik, kültürel, ve sosyal konularda fikirler ve projeler üretmek derneğimizin en temel görevleridir.” şeklinde konuştu.

Yeni üyeler ile birlikte gelişime ve değişime açık bir organizasyon olduğunu belirten Başkan Ağır; ”Sektörel farklılıkları da gözeterek yeniden organize olmak niyet ve gayretinde olduğumuzun bilinmesini isterim. Yeni üyelerimizin ARİAD’ ımızın varolan gücüne güç katacağını ve daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğimize inanıyorum.” dedi.

Derneğin sosyal sorumluluk projeleri olduğundan bahseden Başkan Ağır; ”Her yıl geleneksel olarak düzenlediği Eğitime Destek Konserleri hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl ki eğitime destek amaçlı düzenleyeceğimiz konserde Manuş Baba 20 Ağustos 2022 Cumartesi günü Arsuz MiraBar’da sahne alacak. Üyelerimizi ve Eğitim gönüllerimizi konserimizde aramızda görmekten mutluluk duyarız. ‘Sen Ben Yok, Biz Varız’ İlkesiyle hareket edip gençlerimizin geleceğine yön verme arzusuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın