Home / Genel / Antakya’da istek şarkıyı bilmediği için sokak sanatçısına saldırdılar

Antakya’da istek şarkıyı bilmediği için sokak sanatçısına saldırdılar

Spread the love

Ankara’da bir mekanda saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden Onur Şener’in ardından Antakya’da da bir müzisyen ‘istek parçayı’ bilmediği için saldırıya uğradı.

Ankara’daki ‘Casetta’ isimli barda sahne alan müzisyen Onur Şener istek şarkı yüzünden başlayan kavgada boğazı cam bardakla kesilerek öldürüldü. Benzer bir olay Hatay’da da yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, Antakya’da sokakta müzik yapan klarnet sanatçısı 26 yaşındaki Yusuf Karagündüz, 8 Ekim Cumartesi gece yarısı iki kişinin istek parçasını şarkıyı bilmediği için çalamayacağını ifade etti. Ancak Karagündüz, istenen şarkıyı bilmediği bu nedenle çalamayacağı yanıtını verdi.

Grup daha sonra gece bekçilerinin de uyarısıyla müziği sonlandırıp enstrümanlarını alt sokaktaki bir dükkana bıraktı. Müzik yaptıkları noktaya geri dönen grup üyeleri kendilerinden istekte bulunup reddettikleri şahıslarla yeniden karşılaştı.

YÜZÜNDE İÇKİ ŞİŞESİ KIRDILAR

İddiaya göre şahıslardan biri kullandığı araçla geri giderek grubun önünü kesti. Karagündüz, diğer şahıstan müsaade isteyince küfürle karşılaştı. Neye uğradığını şaşıran Karagündüz, bu kez de araçtaki diğer şahsın şişeli saldırısına uğradı.

Yüzünde kırılan içki şişesiyle yaralanan Karagündüz, yaşananları şöyle anlattı:

“Bir anda Yüzümden kan fışkırdı. Gitarist arkadaşıma seslendim. Koşarak bana doğru gelince arabayla kaçmaya çalıştılar. Arabanın camını yumruklamaya başladım. Arabanın kapısını açıp birkaç tane vurdum. Olay yerinde toplanan vatandaşlar da onları darp etti. İstedikleri parçayı çalmayınca, kafaları güzel olunca bana bunu yaptılar.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Arabayı bilerek benim üzerime sürdüklerinden emin değilim ama yanındaki arkadaşı beni görünce direkt küfretti. Biri küfretti diğeri yüzüme içki şişesini indirdi. Sonra arabadan muştayı çıkardı. Gitarist arkadaşım üzerlerine gidince kaçmaya başladılar. Sonra beni hastaneye götürdüler ve karakola gidip şikayette bulundum.

Karakolda verdikleri ifadede de ‘kafamız güzeldi, hiçbir şey hatırlamıyoruz. Biz sana mı vurduk abi’ dediler. Suratımda kırıklar, kesikler, dikişler var. Sonuna kadar şikayetçiyim, mahkemeye vereceğim. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın