Home / Siyaset / AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI ÖZEL

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI ÖZEL

Spread the love

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU'DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI ÖZELAk Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, Anneler Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı:

Takvim yaprakları Mayıs’ın 2. Pazar Gününü gösterirken, yeni bir Anneler Gününü kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Annelik kutsal bir görev, anne ise hayatımızda büyük önem taşıyan değerli bir varlığımız. Annenin tek düşündüğü çocuklarıdır. Onlara kol kanat gerer, hiç bir zaman zorsunmaz. Hedefi, çocuklarına bilgi ve beceri kazandırmaktır. Can parelerine gelecek hazırlamaktır.
Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar atasözü, içtenliğin en güzel ifadesidir. Yaşamımız süresince çok akrabalarımız vardır. Fakat hangisi bizi annemiz gibi koruyup kollayıp aynı zamanda da sevgisini ve şefkatini gösterebilir? Ya da o insanın kendince tanımladığı sevgi kavramı, anne sevgisinin ne kadar yakınından geçebilir?
Annenin sevgisi, bu anne sevgisini çocuğun hissedebilmesi o kadar önemlidir ve o kadar özel bir duygudur ki bu özel duyguyu da tek bir güne sığdırma çabası boştur bence. Annemiz, tüm hayatı boyunca bizi zaten koşulsuz düşünmüştür. Biz neden 365 gün içinden sadece bir günü annemize ayırmışız? Sadece bu gün değil de, her gün annemize onu sevdiğimizi hissettirelim.
Tüm anneler vefakar ve cefakardır. Allah, onlara her zaman sabır vermiştir. Bu sebeple annelik, kolay kazanılan bir müessese değildir. Anneler, geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden ilk öğreticilerimizdir.
Anne ve babalar hayatta iken onların rızalarını almak, öldükten sonra da arkalarından dua etmek ve onlar için hayır hasenatta bulunmak bir evlatlık görevidir. Annelerimizi her yakında da olsa uzakta da olsa, her zaman arayıp sormalıyız. Onları sürekli ziyaret edelim ki, çocuklarımız da bizleri ziyaret etsin.
Ak Parti Dörtyol Kadın Kolları olarak, elleri öpülesi annelerimizin Anneler Gününü kutlar, sağlık ve mutluluk dolu uzun ömürler dilerim.
Vefat etmiş annelerimize Allah’tan rahmet dilerim.Mekanları cennet olsun. Şehit annelerimize de şükranlarımı sunuyorum.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.