Home / Siyaset / SAĞDUYULU BİR HALK OYLAMASI

SAĞDUYULU BİR HALK OYLAMASI

Spread the love

Türkiye, Halk Oylamasına hazırlanıyor. Daha doğrusu, Milli İradenin hakemliğine gidiliyor. 15 Temmuz’da halkımızın sergilediği güzel tavır, AK PARTİ-MHP işbirliği ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda halkla buluşması EVET için büyük avantaj. Bazı çevreler, hayır cephesi oluşturmaya çalışıyorlar. Rejim değişecek diye propaganda yapıyorlar. Halbuki rejim değil, Hükümet Sistemi değişiyor. Ülkemizin yönetim şekli, Cumhuriyet. Anayasanın ilk dört maddesinde hiçbir değişiklik olmamıştır.

Ortalığı germek, kimseye bir fayda getirmez. İnsanlar olarak kısır döngülerden kurtulmamız lazım. Kalıplaşmış fikirlerin ekseninden uzaklaşmamız gerekir diye düşünüyorum. Ülke Yönetimini çocuklara mı teslim edeceksiniz diyorlar. 18 yaşına seçme hakkı verdiysek, seçilme hakkını vermenin uygun olacağı görüşündeyim. 550 Milletvekili neden 600 oldu diyorlar. Demokrasilerde geniş katılımla temsili yönetimin sağlanması önemlidir diye düşünüyorum. Bu, bir Siyasi Parti oylaması kesinlikle değil. Milletimizin kendi Anayasasını yapabilmesi  özlenen bir durum.

Ülkemiz, Hükümet sisteminden kaynaklanan aksaklıklar yüzünden gelişme yolunda maddi ve manevi çok zaman kaybına uğradı. Bazılarının dediği gibi, tek adamlık sistemi kesinlikle söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızın şu anda çok yetkileri mevcut.  Amaç, geleceğe dönük istikrarlı bir yönetim sistemi ortaya çıkarabilmek. Türkiye Büyük Millet Meclisini boş konularla meşgul etmemek. Yetkilerini daha da artırabilmek. Daha önce yaşanan aksaklıkların bir daha olmaması için gerekli tedbirlerin alınması için çalışılmaktadır. Anayasa değişikliği, belli bir kamuoyu oluştuktan ve Anayasa teklifi olgunlaştıktan sonra TBMM de görüşüldü.  Şimdiye kadar görülmemiş farklı engelleme şovlarına rağmen, Milletvekillerinin oyları ile kabul edilerek seçmenlerin görüşüne uygun hale getirildi. Vatandaşlarımızın, kafalarına takılan soruların cevaplarını öğrenebilmeleri mümkün. Elbette, sandıkta Milli İrade en önemli kararını verecek.  Gelecek nesiller bizleri rahmetle anacaklar. Tarihi bir görev yapıldı diyecekler.

Türkiye’ye yakışır bir Halk Oylaması olacağına inanıyorum. Milli iradenin vereceği her türlü karara saygılı olmak zorundayız. Benim  görüşüm, hatırı sayılır çoğunlukla EVET, önde çıkacaktır. Kazanan her zaman olduğu gibi, Demokrasi ve Türkiye olacaktır.

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.