Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

HASSA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

Spread the love

HASSA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARIHassa’da Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hassa Belediyesi Konferans Salonunda yapılan kutlama etkinliklerine;
Hassa Kaymakamı Mustafa PALA, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel,Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürkan Kabakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedirhan Umaç Emniyet Amiri Hasan Kılıç,kurum amirleri,siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ,15 Kasım İlkokulu öğretmenlerinden Ali Çiter yaptı.Emekli Öğretmenler adına Emekli Öğretmen Zekeriya Çömez konuştu.
Öğretmenlerden oluşan müzik grubu misafirlere mini bir konser verdi.
Kaymakam Mustafa PALA, bu yıl emekli olan İdris Balcı’ya “ Hizmet Şeref Belgesi”ni takdimi esnasında yaptığı konuşmada;
“Kendilerini insanlık yolunda, hizmete adayan değerli öğretmenlerimizin bu mutlu gününde beraber olmanın hazzını yaşamaktayım. Ülkemizin irfan ordusunu teşkil eden, eğitim camiasının gününü kutluyorum. Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü ister. Bu anlamda öğretmenlik, en onurlu mesleklerden biridir ve adeta bütün mesleklerin anasıdır. Öğretmenler her toplumda her zaman özel ve saygın bir konum edinmişlerdir. Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Öğretmenlerimiz ,en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen değerli şahsiyetlerdir. ”dedi.
Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin merasiminin sonrası, öğretmenler günü dolayısıyla dereceye giren öğrencilere ödüllerin dağıtılmasının ardından kutlama programı sona erdi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.