Home / Hatay / Hassa / HASSA ‘DA TÜM DEĞERLERİ BULUŞTURAN TOPLANTI.

HASSA ‘DA TÜM DEĞERLERİ BULUŞTURAN TOPLANTI.

Spread the love

Hassa Eski Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Hassa’nın tüm değerlerinin buluştuğu bir toplantıya imza attı.

Hatay Ak Parti İl Başkanı Ahmet ATIÇ’ın davet edildiği , 16 Nisan Başkanlık Referandumu ile ilgili yapılan Akbez Arı Dinlenme Tesislerindeki bilgilendirme Toplantısına ;

Hassa Eski Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Akbez ve Aktepe Eski Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Çeşitli  siyasi Partilerin Yönetim Kurulu Üyeleri, Hassalılar Yolcu Taşıma Kooperatifi Üyeleri, 30 Mahalle Muhtarı,  iş adamları ve çiftçilerin  yanı sıra  farklı mezhep ve görüşlere sahip kanaat önderlerinden müteşekkil 500 ‘ün üzerin de katılımın sağlanması dikkatlerden kaçmadı.

Hassa’da son yıllarda yapılan kapalı salon toplantılarının katılım açısından en geniş toplantısı olduğu   , farklı siyasi görüş ve değerlerin bir arada buluşması nedeniyle Hassa siyasi tarihinde bir ilkin yaşandığı belirtildi.

Hassa Eski Belediye Başkanı Mehmet Karataş;

Hassalı Hemşerilerim ve Dava Arkadaşlarım,  diyerek başladığı açılış konuşmalarında;

“Biz burada siyaset konuşmayacağız, bir partinin siyasetini konuşmayacağız. Türkiye’nin  geleceğini konuşacağız. Çünkü burada her görüşten arkadaşlarımız var. CHP lisi MHP lisi,Kürt’ü Türk’ü ,Alevisi sünnisi ,şu anki toplantıda hepsi var. Her görüşten gelen arkadaşlarımız var. Geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” Diyerek konuşmaları için mikrofonu , Hatay Ak Parti İl Başkanı Ahmet ATIÇ ‘a takdim etti.

Ak Parti İl Başkanı Ahmet ATIÇ ise;

Mesele memleket meselesi olduğunda, bir ve beraber aynı çatı altında bulunduğumuz, çok aziz Hassalı  Hemşehrilerim, diyerek  başladığı konuşmalarında,

Bu toplantıyı tertip eden başta Eski Belediye başkanımız Mehmet Karataş olmak üzere bütün teşkilat üyelerimize ,görevli kurul üyelerimize  siz kıymetli dostlarımıza ve bilhassa Hassamızın tüm değerlerine, hoş geldiniz diyorum. Bu gün bu süreci size kısaca özetlemeye çalışacağım. Şu içerisinden geçtiğimiz süreç, Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından bir dönüm noktası, keskin bir viraj, ama bu dar virajdan sonra, İnşallah Türkiye’nin bundan sonraki yarınları geniş ve düzlük yol olur.

Her siyasi parti, 35 yıl, siyasi hayatı boyunca 82 anayasasını değiştireceğiz diye taahhütte bulunmuştur. Ama değiştirmek için bir yol kat edememiştir. İnşallah bizler, sizlerle, vatandaşlarımızla 82 Anayasasını değiştirerek darbe anayasalarını tarihe gömeceğiz. İstikrarlı ve kararlı bir yönetim biçimine hep beraber imza atacağız . Ülkemizi ve devletimizi dışarda ve içerde daha güçlü ve daha kalkınmış hale getireceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bütün değerlerimize sım sıkı sarılarak Gelişen ve değişen Türkiye yolunda hep beraber çaba göstereceğiz. Etrafımızı saran şer odakları ve içerimize saldıkları uzantıları ile yek vücut olarak mücadele edeceğiz. Yeter ki, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim, kendi içimizde bölünmeyelim. Ülkemizin çıkarları doğrultusunda birleşelim. Mücadelemiz memleketimizin ve milletimizin refahı, huzuru ve gelişmesi için olmalıdır. Dedi.

 

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir