Home / Siyaset / AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’NUN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’NUN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Spread the love

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU'NUN ENGELLİLER HAFTASI MESAJIAk Parti Dörtyol Kadı Kolları Başkanı Sermin Göksu, Engelliler Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı.

Başkan Göksu, engelli haklarının, kazanımlarının korunmasına, yaşam standartlarının geliştirilmesine dikkat çekebilme adına 10-16 Mayıs tarihleri arasında “Engelliler Haftası”nın kutlandığını ve çeşitli etkinlikler düzenlendiğini kaydetti.

“Engelliler Haftası; toplumun tüm kesimlerinin çeşitli konularda, engellilerin daha rahat ve mutlu yaşayabilecekleri tedbir ve iyileştirmeleri yapmaları açısından önemli bir haftadır” ifadelerini kullanan Göksu, mesajına şöyle devam etti:

“Sosyal devlet anlayışında, engelli olup olmadığına bakılmaksızın her bireyin, yasalarla belirlenen temel hak, fırsat eşitliği ve temel özgürlüklerden eşit biçimde yararlanma hakkına sahip olduğu yer aldığından Ülkemizde sürdürülen pozitif ayrımcılık türü desteklerle, engelli vatandaşlarımızın sorunları en aza indirgenmeye çalışılmaktadır.

Engellilerin; toplumsal hayata katılımlarını, çalışan, üreten, varlığından kıvanç duyan saygın birer vatandaş olarak yaşamalarını sağlamak ve rehabilitasyon programlarını geliştirmek sosyal refah açısından da çok önemli bir unsurdur. Engellilik durumları konusunda farkındalık oluşturabilmek; her bireyin üretken olabildiği, karar mekanizmalarına ulaşabildiği ve toplumla iç içe onurla yaşamını sürdürebildiği bir dünyanın inşası için el ele vermek, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece aşamayacağız engelin olmadığı ve birbirini seven insanlar için engellerin bir tatlı tebessümden ibaret olduğu unutulmamalıdır.

Başta çocuklarımız olmak üzere, tüm engelli vatandaşlarımızın üretim ve beceri kabiliyetlerinin geliştirilmesi sonucunda, eğitimden sanata, spordan kültüre kadar gösterilen başarılar toplum olarak bizleri her zaman gururlandırmaktadır. Hükümetimiz, engelli vatandaşlarımızın topluma entegre olmaları, mesleki eğitim ve istihdamları yönündeki projelerde önemli adımlar atmıştır. Engelliler konusunda, bazı önemli çalışmalar da devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyor, hafta dolayısıyla düzenlenecek tüm etkinliklerin toplumsal bilinç ve hassasiyetin artmasına vesile olmasını diliyor, sağlıklı, mutlu, güvenli ve başarılı bir hayat sürdürmeleri isteğiyle hepsine saygılar sunuyorum.”

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.