Home / Siyaset / Ahrazoğlu: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Ahrazoğlu: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, gücünü kamuoyundan alan, vatandaşın doğru haber alma hakkı ve demokrasinin en büyük güvencesi olan özgür ve objektif basının değerli çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ahrazoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bağımsız ve ilkeli basın anlayışının her geçen gün yok olduğu ülkemizde, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yine buruk geçmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en güzel şekilde vurguladığı gibi ’Basın, milletin müşterek sesidir’, toplumda bu kadar önemli bir yeri bulunan basının, gücünü yine toplumdan alarak, tarafsız ve objektif bir yayın sorumluluğu bulunmaktadır.”

 

Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulmasının basının ve dolayısıyla demokrasinin daha da güçlü kılınacağını belirten Ahrazoğlu, “Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır. Türk Milleti olarak birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir.” dedi.

 

Basın mensuplarının; her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine inancının tam olduğunu belirten Ahrazoğlu, “yaptıkları Kamu görevi sırasında çok zor şartlar altında büyük bir özveriyle haber peşinde koşan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü canı gönülden kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum.” şeklinde mesajını tamamlamıştır.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir