Home / Reklam / Erkekler baba olduklarında babalarına hediye almayı bırakıyor!

Erkekler baba olduklarında babalarına hediye almayı bırakıyor!

Spread the love

GittiGidiyor’un 1.632 kişi ile yaptığı Babalar Günü Araştırması”na göre erkekler baba olduktan sonra kendi babalarına hediye için daha az bütçe ayırıyor. Babalar için en çok tercih edilen hediyeler içerisinde ise gömlek ilk sırada yer alıyor.

Babalar Günü

19 Haziran Pazar günü kutlanacak Babalar Günü’nde babalarını hediyeler alarak onları güzel sürpriz yapmak isteyenler şimdiden hediye arayışına girdi. Babalar Günü’ne özel kampanyasında her bütçeye uygun yüzlerce hediye alternatifine yer veren GittiGidiyor, bu güne özel olarak yaptırdığı araştırmada Türk halkının Babalar Günü’ndeki alışveriş alışkanlıklarına da ışık tuttu.

Günlük 1,5 milyonun üzerinde ziyaretçinin uğradığı Türkiye’nin e-ticaret ev sahibi GittiGidiyor’un online olarak yaptığı “Babalar Günü Araştırması”  kapsamında, baba olan erkekler ile baba olmayan erkeklere Babalar Günü’ndeki alışveriş alışkanlıkları hakkında sorular yöneltildi.

1.632 kişinin katıldığı ankette baba olan erkeklerin baba olmayan erkeklere kıyasla babalarına daha fazla hediye alması araştırmadan çıkan çarpıcı sonuçlardan birisi oldu. “Babalar Günü’nde babanıza hediye alır mısınız?” sorusunu yanıtlayan çocuk sahibi erkeklerin yüzde 51,8’i babalarına hediye almadıklarını belirtirken hediye aldıklarını belirtenlerin oranı yüzde 48,2 oldu. Baba olmayan erkeklerin ise yüzde 52,9’u babalarına hediye aldıklarını ifade ederken almayanların oranı yüzde 47,1 ile daha geride kaldı.

Buna karşın babaların yüzde 54,3’ü çocuklarından Babalar Günü’nde hediye beklediklerini ifade ederken hediye beklemeyenlerin oranı ise yüzde 45,7 oldu. Babalar Günü’nde genellikle babalarına hediye vermeyi tercih etmeyen ancak çocuklarının kendilerine hediye vermesini bekleyen babaların, kendilerine hediye olarak alınmasını en fazla beklediği ürünler ise sırasıyla giysi, gömlek, parfüm, elektronik eşya, saat ve cep telefonu oldu.

Babaların en fazla beklediği hediye: Giysi-Gömlek

Diğer yandan bu özel günde babalarına hediye almak isteyen çocuk sahibi erkeklerin ilk tercihleri ise sırasıyla giysi, gömlek, saat, elektronik eşya, parfüm ve cep telefonu olurken baba olmayan erkeklerin ilk tercihleri ise giysi, gömlek, saat, parfüm, elektronik eşya ve kişisel bakım ürünleri oldu.

GittiGidiyor’un Mayıs ayında yaptığı Anneler Günü araştırmasında da hediye tercihleri arasında ilk sırada giysi-kıyafet yer almıştı. Katılımcıların yüzde 57’si Anneler Günü hediyesi olarak en çok “giysi-kıyafet” alırken ikinci sırada yüzde 49 oy ile “küçük ev aletleri” kategorisindeki hediyeler, üçüncü sırada ise yüzde 41 oy ile “çiçek” yer almıştı.

Erkekler hediye alımı için çok az zaman ayırıyor

Sonuçlara göre baba olmayan erkeklerin babalarına hediye seçimlerine ayırdıkları zaman da çocuk sahibi erkeklerin babalarına ayırdıkları zamana kıyasla oldukça fazla. Baba olmayan erkekler kategorisinde hediye almak için ayırdıkları vakit 1 hafta ve üzeri olanların oranı yüzde 13,4 iken babalarda bu oran yüzde 8 seviyesinde kalıyor.

Anneler Günü araştırmasına göre ise annesine hediyesini Anneler Günü’nde alanlar ile Anneler Günü’ne 1-2 gün kala alan katılımcıların oranı toplamda yüzde 58’e ulaşırken, hediye alımını son günlere bırakma eğiliminin erkeklerde kadınlara kıyasla daha fazla olduğu da ortaya çıkmıştı. Babalar Günü anketinde de bu durum değişmeyerek hem baba olan erkekler hem de baba olmayan erkeklerin hediye alımları için çoğunlukla 1 – 5 saat ayırdığı ortaya çıktı.

“Süper Babalar Günü’nde süper hediyeler GittiGidiyor’da”

Öte yandan GittiGidiyor, “Süper Babalar Günü’nde süper hediyeler GittiGidiyor’da!” sloganıyla Babalar Günü’ne özel her zevke ve bütçeye uygun hediyelerin yer aldığı bir kampanya başlattı. Süper babaları unutmayan, onların ilgi alanlarına göre yüzerlerce seçenek ile çocukların babalarına en uygun hediyeleri almasını kolaylaştıran GittiGidiyor,  spor yapmayı seven babalardan teknoloji ile yakından ilgilenen babalara kadar farklı ilgi alanları için 8 farklı kategoride yüzlerce çeşit ürünü satışa sundu.

Ayrıca GittiGidiyor’un Facebook sayfasını takip edenler, Babalar Günü kampanya sayfasında babalarına almak istedikleri hediyeyi seçip linkini ve nedenini paylaştıklarında seçtikleri bir hediyeye de ücretsiz sahip olacak.

Twitter’da ise babalarının bir kahramanlığını anlatan takipçilerin tweet’leri arasından seçilecek en yaratıcı tweet’lerin sahiplerine de hediye çeki verilecek.

Kampanya ile ilgili daha fazla bilgi için: http://www.gittigidiyor.com/ozel-gun/babalar-gunu

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Dentist Implants Diş Hekimliği Sitesi

Spread the loveTürkiye, Avrupa ve Arap ülkelerine yönelik sağlık turizmi ile diş implantı hizmeti başlamıştır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.