Home / Hatay / Altınözü / ALTINÖZÜ’NÜN ELEKTRİK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

ALTINÖZÜ’NÜN ELEKTRİK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Spread the love

altınözüToroslar Edaş’ın İl genelinde yapmış olduğu bilgilendirme toplantısı Altınözü’nde gerçekleşti.

Toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ başkanlığında Toroslar Edaş Bölge Müdürü Selman NAİR, Şebeke Operasyonu Müdürü Refik BOLAT Altınözü ilçesinde yaşanan elektrik kesintisi sorunları hakkında bilgi verdi.Toplantıya ; Altınözü Belediye Başkanı Rıfat SARI, sivil toplum örgütleri ve mahalle muhtarları katıldı.Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Bilal Ölmez ,Hatay’ın ve İlçemizin söz konusu elektrik sorunlarını dile getirerek sorunların çözülebilmesi için yapılacak olan projeleri toplantıya katılan Belediye Başkanı Rıfat SARI , mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütlerine anlattı.Konuşmasına devam eden Vali Yardımcısı ÖLMEZ ; Toroslar Edaş şirketinin özelleştirmesine değindi.2013 yılından bu yana bazı şirketlerin özelleştirmeye girdiğini ve özelleştirmenin kötü bir şey olmadığını aksine daha çok yatırım ve hizmet için destek aldıklarını belirtti.Özelleştirilmiş şirketlerin kendi başına yatırıma karar veremeyeceğini yatırım desteğinin tamamını devlet tarafından sağlandığını söyledi.

 

ÖLMEZ’in konuşmasından sonra söz alan Toroslar Edaş Bölge Müdürü Selman NAİR’in konuşmasında ‘’ Hatay’ın elektrik problemi için yol haritası çizildi ve çalışma planımıza eklendi. Yapmış olduğumuz projelerle Altınözü İlçemizde 13 mahallemizin gelecek yıl içerisinde çözülüp, diğer mahallelerimizin sorunlarını hızla çözmeye çalışacağız.’’dedi. Konuşmasında muhtarlara seslenen NAİR; ‘’Yürüttüğümüz projelerde arızaların olmaması için gayret gösteriyoruz. Oluşan arızaların sadece o bölgeyi etkileyip diğer mahalleleri etkilememesi için çaba harcıyoruz.’’Ayrıca olası arıza durumlarında muhtarlar olarak 186 ‘yı arayarak üzerinize düşen bilgilendirmeyi yapmaları gerektiğini belirtti. Planlı elektrik arızalarında muhtarlarımızın numaraları Vip sistemimize kayıt edilip,mesaj yoluyla arıza bilgilendirmesi yapılacağını söyledi.

 

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat SARI, İlçemizin elektrik sorunlarını dile getirmek üzere yaptığı konuşmasında ‘’Öncelikle İlçemizde misafir ettiğimiz Suriyeli mültecilerin ayrıca Altınözü halkının düşük voltaj elektrikle sürekli kesintilerin yaşadığını ve bu sorunların çözümü için İlçeye bir operasyon merkezi kurulması gerektiğini düşünüyorum. Şebekelerin yenilenmesi, güç artırımlarının yapılması konusunda Altınözü Belediyesi olarak çalışmalara her türlü desteği sağlayacağımı belirtirim.’’ dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

HBB ALTINÖZÜNE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sürdürdüğü yeni yol yapım, bakım ve onarım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.