Home / Sektörel / Kamu Personeli / 50 Puanla Önlisans Mezunu Personel Alınacak

50 Puanla Önlisans Mezunu Personel Alınacak

Spread the love

personel-alimi-basladi

Astsubay olmayı düşünen adaylar bu habere dikkat! Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK 2016 Muvazzaf Astsubay Alımı  başvuru kılavuzu yayınlandı.Başvurular başladı. Peki ilana başvuru şartları neler? Başvurular hangi tarihte ve nereye yapılacak? İşte Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay alımı ile ilgili detaylar…

Kara Kuvvetleri komutanlığı KKK tarafından bugün yayımlanan 2016 astsubay alımı başvuru kılavuzu ile birlikte astsubay alımı başvuruları da başlamış oldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığına (KKK) Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı 2016 Yılı Başvuru Kılavuzuna göre 2016 astsubay alımı için kimler başvurabilir açıklamaya çalışacağız.

2016 Astsubay alımı için başvuracak olan adayların kamu personeli Seçme Sınavı KPSS (En son girilen KPSS Sınavı)  Önlisans mezunu olanların KPSSP93 lisans mezunu olanların ise; KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almaları gerekiyor. Başvuru Önlisans ve lisans düzeyinde gerçekleşecek. Askerlik hizmetini halen yerine getiren yedek subaylar, kısa dönem askerlik hizmeti yapan erbaşlar, yada erler ile terhisini almış olan adaylar başvuruda bulunabilecekler.

2016 Astsubay Alımı için Aranan Yaş Şartı; Astsubay alımına başvuracak olan adaylar için Önlisans mezunu ve lisans mezunu adayların yaş şartı değişmektedir. Önlisans mezunu olan adayların 1991 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecek. Lisans mezunu adaylardan ise 01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular başvuruda bulabilecek. Astsubay alımına başvuracak olan adaylar için asgari 164 cm boy şartı aranıyor.

2016 Astsubay Alımı Başvuruları; Başvurular kılavuz yayım tarihi olan 17 Kasım 2016 tarihi yani bugün itibariyle başladı. Başvurular 2 Aralık 2016 tarihinde sona erecek. Adaylar başvurularını MSB internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirebilecekler.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay Oto Kurtarıcı

Spread the love Hatay oto kurtarıcı hizmeti; Hatay ve çevresinde yolda yolda kalan vatandaşların imdadına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir