Home / Hatay / Hassa / AMANOSLAR DA Kİ PKK’LI TERÖRİSTLER TALİMATI AFRİNDEN YAYIN YAPAN RADYODAN MI ALIYOR?

AMANOSLAR DA Kİ PKK’LI TERÖRİSTLER TALİMATI AFRİNDEN YAYIN YAPAN RADYODAN MI ALIYOR?

Spread the love

Uzun yıllar Hatay’da Suriye sınırına yakın yaşayan insanlar çok iyi bilirler ki Analog radyo ve televizyonlarına Arapça yayın yapan Suriye televizyon ve radyoları Türk frekanslarına parazit yapıyordu

Suriye’de çıkan iç savaş sonrası Afrin ve Çevresi PYD’li teröristlerin kontrolüne geçti ve Hatay sınırları içerisinde bulunan Köroğlu tepesinin arkasında yer alan Kırıkhan ve Hassa’dan net bir şekilde görülen Kürt dağında yer alan vericiden Artık PKK marşlarının çaldığı yayınlar yapılmaya başlandı.

Öyle ki araba’da radyosunu açan bir kişi PKK sloganlarının atıldığı Türk askerini nasıl şehit ettiklerini anlatan sözde marşları dinlemeye başlıyor.

Bölgede Analog yayın yapan Türk radyolarından daha fazla ve daha net şekilde frekans yayını yapan PYD kontrolünde ki radyolardan Türkiye ve Türk askeri alehtarı yayınlar yapılmakta olup Amanoslar’da faaliyet gösteren teröristlere bu radyolar aracılığı ile Talimatlar yayınlanması muhtemel görünmektedir.

Bu haberimiz aracılığı ile yetkililere bu sorunun iletilmesi

Hassa ve Kırıkhan yörelerinde yaşayan bir çok insan bu radyolardan yapılan yayınları hayretle karşılıyor ve bu durumlardan çok rahatsız.

Bu haberimiz ile yetkililer umarız harekete geçer ve bu irenç propaganda yapan teröristlerin yayınlarına bir son verir.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir