Home / Hatay / Yayaldağı / Şehit Uzman Çavuş Osman Vurğun’a Son Veda

Şehit Uzman Çavuş Osman Vurğun’a Son Veda

Spread the love
Yayladağı ŞehitMardin’in Nusaybin İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Osman Vurğun için Yayladağın Kışlak Mahallesinde tören düzenlendi.
17 Mayıs 2016 Salı günü gerçekleşen törene Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Milletvekili Birol Ertem, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, 121. Jandarma Er Eğitim Alay ve Garnizon Komutanı J. Kur. Alb. Erdem Özcan, Hatay 2. Hudut Alay ve Garnizon Komutanı P. Kur. Albay Mehmet Ali Tuna, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Merkez Valisi Lütfullah Bilgin, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Mahmut Hersanlıoğlu, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi parti il ve ilçe temsilcileri ile binlerce hemşerisi katıldı.
Şehit Uzman Çavuş Osman Vurğun’un naaşı, Kışlak Ali Ve Sabriye Bişkin Ortaokulu bahçesinde İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından ikindi namazını müteakip kıldırılan cenaze namazının ardından Yasin-i Şerif tilaveti, dualar ve tekbirlerle Kışlak Mahalle Mezarlığında toprağa verildi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Eski Cezaevi Çilek İşleme Tesisine Dönüştü

Spread the love Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçede bulunan eski cezaevi binasının çilek işleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.