Home / Genel / Özel Hatay Bahçeşehir Koleji ilk mezunlarını verdi.

Özel Hatay Bahçeşehir Koleji ilk mezunlarını verdi.

Spread the love

Özel Hatay Bahçeşehir  Koleji Ortaokul Bölümü’nde okuyan 24 öğrencinin yılsonu kep giyme töreni, okulun konferans salonunda yapılan muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi.

????????????????????????????????????

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devan eden programda açılış konuşmasını yapan Hatay Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Aslan;

“Sevgili öğrenciler; önünüzde yeni bir süreç var. Aynı zamanda değişen ve gelişen bir dünya var. İkisini birbirinden ayırma şansınız yok.. Bu yolda yürürken dikkat etmeniz gereken noktalar;

Birbirinizi dinleyin ve birbirinize saygı duyun. Özgürce düşüncelerinizi birbirinizle paylaşın ve her ne olursa olsun karşı tarafın düşüncesine saygı duyun.. Adaletin ,özgür düşüncenin ve saygının olmadığı yerde üretim olmaz, gelecek olmaz. Onun için bu ortamı yaratmalısınız. Geleceği ön görmelisiniz.. Gelecek nasıl geliyor teknoloji ve dünya nasıl değişiyor..Ben bu dünyanın neresinde olmalıyım ..Araştırın ve hayal edin.. Her şey hayal kurmakla başlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümekten korkmayın…O sizi zirveye taşıyacaktır.. Yolunuz açık olsun.” dedi.

 

 

“Hatay Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Sefer Kaplan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

Okul olarak; öğrencilerimize en kaliteli eğitimi vererek geleceğe hazırlamak, hayatın her alanında güçlü  olmaları en büyük amacımızdır. Bugün Atatürkçü, çağdaş, kendinden emin, sorumluluk sahibi, ülkesini seven öğrencilerimizi mezun ederken; çok mutlu ve gururluyuz. Yolları açık ve ışıklı olsun.” dedi.

 

Okul Müdürü Sefer Kaplan idaresinde yapılan törende; aralarında Türkiye birincileri Eylül Okuyucu ve Merve Gali’ nin de bulunduğu 24 öğrenciye mezuniyet belgeleri ile başarı belgeleri verildi. Ortaokul öğrencileri adına Merve Gali, alkışlar eşliğinde mezuniyet kütüğüne brövesini çaktı.

Öğrencilerin verdiği keman ve piyano solo konserleriyle renklenen törenin sonunda öğrenciler, daha sonra keplerini havaya attı.

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

İSKENDERUN’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Spread the love İskenderun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 103. yıldönümünde törenle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir