Home / Siyaset / Milletvekili Ahrazoğlu’dan Babalar Günü Mesajı

Milletvekili Ahrazoğlu’dan Babalar Günü Mesajı

Spread the love

Mertliği, cesareti, dürüstlüğü ve şerefi bizlere aşılayan babalarımız bizlerin en önemli hayat öğretmeni olmuşlardır. Babalarımız, aynı zamanda toplumumuzun en önemli yapı taşı olan ailelerimizin de direğidir.

Evladını vatanımız uğruna şehit verdikten sonra bağrına taş basan; ama yine de “Vatan sağ olsun” diyen şehit babaları vardır ki, onlar Türk milletinin bölünmezliğinin adeta sigortası olmuştur.

 

Geçtiğimiz hafta henüz hayatının baharında Pkk bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’nın Aybüke’nin muhterem babası Sadık Yalçın ise duruşu ve asaletiyle tüm Türkiye’ye ders vermiş, taraflı tarafsız herkeste hayranlık uyandırmıştır.

 

Aybüke’nin muhterem babası Sadık Yalçın’ın kızının naaşına bakarak söylediği şu sözleri sonsuza kadar kulaklarda çınlayacaktır:

5 bin yıl değil, 500 bin yıl daha buradayız Allah’ın izniyle. Kimse bizleri yıldıramaz. Bu vatan tarihte Türk’tü, bugün de Türk, yarın da Türk. Ne Mutlu Türküm Diyene.”

 

Bu vakur, bu asalet, bu soylu, bu milli ve inanmış yürek Türkiye’nin yegane aradığı, özlemle ihtiyaç duyduğu sesleniş ve dik duruştur.

 

Merhume evladımız Aybüke’yi yetiştiren ve vatana da feda eden böyle bir babaya hürmet edilmez de ne yapılır? Böyle bir babanın önünde saygıyla eğilinir ve ellerinden öpülür.

 

Bilinmesi gereken şudur; onlar var oldukça, onlar sağ oldukça, vatanımız da sağ olacaktır.

 

Bu vesile ile başta değerli evlatlarını vatan için toprağa veren şehitlerimizin babaları olmak üzere bütün babalarımızın Babalar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, rahmetli olan babalarımızın mekânlarının CENNET, ruhlarının ŞAD olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir