Home / Haber / Sağlık / Metastatik Meme Kanserli Kadınlar Yararına “Umutlar Çiçek Açsın”

Metastatik Meme Kanserli Kadınlar Yararına “Umutlar Çiçek Açsın”

Spread the love

yargici_ebrugunal

Yargıcı, Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji “Umutlar Çiçek Açsın” diyor!

Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye’nin liderliğindeki Yeni Hikayeler projesi bu sene metastatik meme kanseri hastaları için “Umutlar Çiçek Açsın” dedi. Metastatik meme kanserinde umudun var olduğunu vurgulamak üzere kurgulanan proje, bu yıl Yargıcı ve Hatice Gökçe işbirliği ve Pfizer Onkoloji’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçti. Proje kapsamında Hatice Gökçe’nin kiraz çiçeklerinden ilham alarak tasarladığı t-shirtler Yargıcı mağazalarında ve shop.yargici.com.tr’de satışa sunulacak ve elde edilen gelirin tamamı Kasnerle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye’ye meme kanserli kadınlar yararına bağışlanacak.

2015’te umudun simgesi olan kiraz çiçeklerinden ilham alınarak tasarlanan “Yeni Hikayeler: Yeni Umutlar” projesinin ilk aşaması çok ses getirmişti. Projenin ikinci aşamasının liderliğini ise Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye üstlendi. Proje kapsamında Hatice Gökçe’nin yine kiraz çiçeklerinden esinlenerek tasarladığı t-shirtler kasım ayı itibariyle seçili Yargıcı mağazalarında ve shop.yargici.com.tr’de satışa sunulacak. T-shirt satışlarından elde edilen gelirin tamamı Kanserle Dans ve Europa Donna derneklerine bağışlanacak.
Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye temsilcileri yaptıkları ortak açıklamada şunları söyledi: “Yıllardır hastaların doğru bilgilendirilmesi ve tedaviye ulaşabilmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bizlere destek olan, hastalar için umut ışığı yayan tüm projelerin içinde olmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Özellikle Yargıcı, Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji gibi çok güçlü ortaklarla bu projeye imza atmış olmak bizleri çok mutlu ediyor. Elde edilen tüm gelirin meme kanserli kadınların umut filizlerini biraz daha çiçeklendireceğine gönülden inanıyoruz ve biz de “umutlar çiçek açsın” diyoruz.”

Prof. Dr. Nil Molinas Mandel ise metastatik meme kanseri ile ilgili önemli bilgiler verdi ve şöyle konuştu: “Her 8 kadından 1’inde yaşamları boyunca meme kanseri gelişir. Erken evre meme kanseri tanısı konan ve tedavi gören kadınların yaklaşık üçte birinde metastatik meme kanseri gelişir. Metastatik meme kanseri kanserin uzak organlara yayıldığına işaret eder. Metastatik meme kanserinde, kanser memeden kemikler, akciğerler, karaciğer ve beyin de dahil, vücudun diğer kesimlerine yayılabilir. Günümüzde erken evre meme kanseri hakkında birçok bilinçlendirme kampanyası yapılıyor fakat metastatik meme kanseri hastalığı pek konuşulmuyor. Erken tanı hayat kurtarır diyoruz ancak bunun yanı sıra metastatik evrede doğru tedavi yaşamları değiştirebilir. Yeni tedaviler ile metastatik meme kanseri hastalarına daha iyi yaşam kalitesi sağlanabilir ve hastalık ilerlemesi ertelenebilir. Bu yüzden bu proje, bizlerin doğru mesajları verebilmemiz için çok önemli. Bu anlamlı günde olduğu gibi, biz kadınlar için her gün değerlidir.”

Modacı Hatice Gökçe proje kapsamında hazırladığı t-shirt tasarımlarıyla ilgili şunları söyledi: ”Geçtiğimiz yıl Yeni Hikayeler diyerek filizlendirdiğimiz umutlar bu yıl çiçek açsın istiyoruz. Bu yüzden sloganımız Umutlar Çiçek Açsın oldu ve bu seferki üretim sürecimizde sabır üzerine yoğunlaştık. Umudun simgesi olan kiraz çiçeklerini kanaviçe deseni görünümüyle t-shirtlere bastık. Kanaviçenin yapım aşamasında gerektirdiği sabır ve dikkati hepimiz biliriz. Bu nedenle ben de tasarımımda, eski zamanlarda çok
popülerken şimdi yavaş yavaş unutulmaya başlayan bu tekniğin görünümünü kullanmak istedim. “Umutlar Çiçek Açsın” projesindeki tasarım ve üretim sürecimizin, metastatik meme kanseri tedavisinin gerektirdiği sabır ve metanetle de benzerlik taşıdığını düşünüyorum” dedi.

Projeyle ilgili duygularını dile getiren Yargıcı Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Ebru Günal; “Bu özel ve anlamlı projede Kanserle Dans Derneği, Europa Donna Türkiye, Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji ekibiyle ortaklaşa çalışarak güzel bir iş çıkardığımıza inanıyoruz. Projede Hatice Gökçe gibi başarılı bir modacı ile bir araya geldik ve Yargıcı koleksiyonlarında çok fazla yer almayan desen ve renklere dokunmuş olduk. Ortaya çıkan sonucun bizleri mutlu ettiği kadar tüm metastatik meme kanserli hastalara da umut vereceğine inanıyoruz. Yargıcı olarak her zaman kadınlara destek olmak ve bir şekilde kadınların hayatlarına dokunarak, onlar için fayda sağlamak birincil amaçlarımız arasında yer alıyor. Bu anlamlı projenin ev sahibi olmaktan duyduğumuz mutluluğu bir kez daha belirtmek isterim.” dedi.

Projenin destekçilerinden Pfizer Türkiye Onkoloji İş Birimi Lideri Mehmet Yetiş ise projeyle ilgili şöyle konuştu: “Yargıcı ve Hatice Gökçe gibi alanında çok güçlü iki markayla bu projede bir araya gelmek ve Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye’ye destek vermekten dolayı gurur duyuyorum. Pfizer Onkoloji olarak her zaman hayatlara değer katacak yenilikçi ürünleri hastalara ulaştırmak için çalışıyoruz. Hayata, doktorlara, hastalara, topluma değer katabilecek ürünleri piyasaya sunabilmek ve insanların ihtiyaç duydukları tedavilere erişmesine yardımcı olmak için buradayız. Bu gibi projeler ise bizlerle onlar arasındaki köprüler niteliğinde. Bu yüzden bu projenin tüm metastatik meme kanseri hastaları için önemine sonsuz inanıyor ve “umutlar çiçek açsın” diyorum.”

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

YENİ KORONA VİRÜS (COVİD-19)

Spread the love Bugünlerde gündemin en önemli maddesi Korona virüsünün sebep olduğu Covid 19 enfeksiyonu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.