Home / Genel / Meclis üyesi ALİ MUTLU : “1080 dönüm ormanlık alanı yok ediyoruz. Elinizi vicdanınıza koyup oy kullanın”

Meclis üyesi ALİ MUTLU : “1080 dönüm ormanlık alanı yok ediyoruz. Elinizi vicdanınıza koyup oy kullanın”

Spread the love

İskenderun Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere meclis salonunda toplandı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın başkanlığında başlayan toplantıya, daha sonra Ak Partili Meclis Üyesi Beyazıt Bestami Bilgili başkanlık etti.

Toplantıda gündem dışı yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemin birinci maddesi olan ‘İskenderun Değirmendere Mahallesinde bulunan alanın ‘Depolama Alanı ve 10 Metrelik Taşıt Yolu’ olarak planlanmasına yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkında gerekli Meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu’ CHP Grubunun red oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. İkinci madde komisyon raporu hazır olmadığı için görüşülmedi.

Gündemin üçüncü maddesi ise tartışmalara neden oldu. Gündemin üçüncü maddesi olan ‘İskenderun Karayılan Mahallesi 1291 parsel nolu taşınmazın bulunduğu alana yönelik Tosyalı Demir Çelik A.Ş. Depolama Alanı amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliklerine yönelik kurumumuz (İskenderun Belediyesi) görüşü hakkında gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu’ CHP’nin red oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edilirken, maddeyle ilgili konuşmalar yapıldı.

İkinci Bir Dilovası Olsun İstemiyoruz!

Madde ile ilgili söz alan CHP’li Meclis Üyesi Ali Mutlu; “Bu ülkenin her taşı bizim ortak değerimizdir, bir aileye bir zümreye bir kişiye veya bir gruba asla ve asla teslim edilemez, tahsis edilemez bununla ilgili çalışma yapılamaz. Bu kabul edilemez. O bölgede 50 bin insan yaşıyor. O bölgede zaten yeterince demir çelikten, termik santrallerden kaynaklı zehirlenme var, ölümlerin büyük oranı kanserden. İskenderun, ikinci bir Dilovası olsun istemiyoruz! Hiçbir orman, orman vasfını yitirmez. Sen ormanı yakarsan, kesersen orman, orman olmaktan çıkar. Buna müsaade etmemeliyiz. O ormanları yeniden hep birlikte yeşertmeliyiz. 1080 dönüm ormanlık alanı yok ediyoruz, buna ortak olmayalım. Elinizi vicdanınıza koyup oy kullanın” diye konuştu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın