Home / Köşe Yazıları / Bizim Kiminle Kol Kola Yürüdüğümüz Belli de, Sizinki Bizi Hiç İlgilendirmiyor

Bizim Kiminle Kol Kola Yürüdüğümüz Belli de, Sizinki Bizi Hiç İlgilendirmiyor

Spread the love

Bazıları sendikamızın adını diline dolamaya devam ediyor. Bu bizi bir yandan sevindiriyor, Çünkü yeni kurulmamıza ve birçok imkansızlığa rağmen üyelerimizin ve yöneticilerimiz samimi çabalarıyla adımızdan söz ettiriyor olmak önemli. Fakat bir yandan fazlası kızdırıyor…


Sürekli karalama çabaları ya da küçük görmeler; bunun üstüne üstlük bir de bazı idari personel arkadaşlardan gelmesi bizi fazlasıyla üzüyor.Bugüne kadar hep kimseyle polemiğe girmeden yolumuza devam etmek için çaba harcıyoruz; fakat bazı Sendika yöneticilerinin sorumsuz, karalayıcı, hiç bir dayanağı olmayan açıklamalarına da hem üniversite idari personelini, hem de sendikamızı ve yöneticilerini korumak adına açıklama da bulunmak zorunda kalıyoruz.

Daha öncesinde de bizleri 3-5 genç diye küçümseyenler olmuştu; Şimdi de Ankara da Türk Eğitim Sen’in Ankara Şubelerinden birinin başkanı kendi başarısızlığını adımızı ağzına dolayıp, sallama rakamlarla karalamaya kalkarak örtmeye çalışmış. Ama hem verdiği rakamlar onun başarısızlığını gözler önüne sererken, hem de derdinin üniversite idari personeli değil, sadece sayıları olduğunu ortaya koymuş oldu. Bu Orta Doğa Teknik Üniversitesi’nde malesef idari personel olarak çalışıp, üyelerinin parasıyla ücretsiz izinde, profesyonel sendikacılık yapan kişinin, bizim temsilcilik yönetimimizdeki pırıl pırıl birbirinden değerli arkadaşlarımızın izinsiz parasız, pulsuz samimi çabalarını anlamasını da beklemiyoruz.

Biz sadece ve sadece üniversite  idari personeli ile kol kola yürüyor ve sadece üniversite idari personeline hizmet ediyoruz. Birçok farklı ilden, farklı sendikadan, farklı üniversiteden üyelerimiz mevcut ve üyemizden fazla görüştüğümüz idari personeli bulunmaktadır. Üniversite idari personel arkadaşlarımızın ilgisi alakaları, gerek telefonla, gerek e-posta ile bizlerle paylaştıkları düşünceleri, duyguları ve güzel dilekleri üyemiz olmasalar bize fazlasıyla yetmektedir.

Fakat sen ve senin gibi bir de malum milli eğitim sendikalarında yönetici olmuş, sırtını kendine göre güce dayamış kişilerin bunları bilmemesi ve anlayamaması son derece doğal. Ama biz görüyoruz ki, hedeflerimizden biri olan “derdimiz yetkili değil, etkili olmak” sözümüze ulaşmaya başlamışız ki; senin gibiler Sendikamızın adını öğrenmişsiniz en azından. Hadi diyelim Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde 70 üye senden almışız. Senin yetkili olacağız diye kandırıp geri bizden istifa ettirdiğin 12 üyeye ne diyelim… Onlara da böyle bizi karalayarak mı yetkili olmadığını anlatmaya çalışıyorsun ? Sendikamız kurulalı bir yıl oldu ama Orta Doğu Teknik Üniversitesi yönetimimizin geçmişi 3 ayı geçmez. Onların senden kurtardığı üye sayısı 3 ayda 70 ise bizim yönetimimizin hepsini alınlarından öperiz, ama sen daha üç aylık bir yönetime, profesyonel (izinle,sendika maaşıyla) sendikacılık yapmana rağmen kaybettiğin üyenin gerçek nedenlerini anlayamaz, genel merkezine şirin gözükmek adına başka sendikaları karalama yoluna gidersin.

Biz anlıyoruz ki Sendikamız şimdiden sen ve senin gibilerin korkulu rüyası olmaya başlamış, ama üzgünüz biraz daha korksan iyi edersin. Çünkü yakın zamanlarda Ankara daki diğer Üniversitelerde de teşkilatlanmaya başladığımızda o zaman neyle karalama yapmaya çalışacaksın hiç merak etmiyoruz. Çünkü biliyoruz ki, sen ve senin gibilerin karalama lafları sözleri hiç bitmez ve ancak laf üretirsiniz.

Üni-Per-Sen ne bir ideoloji sendikası, ne bir parti sendikası, ne de milli eğitim sendikasıdır. Üni-Per-Sen sadece ve sadece idari personeli bir araya getirmek, sesinin çıkmasını sağlayarak, sorunlarının sıkıntılarının gündeme gelmesini sağlamak için kurulmuş ve adeta umut ışığı olmuş bir sendikadır. Eğer adımızı karalamalarına devam edersen bunun cevabını adli yollarda da arayacağımızı sana hatırlatırız.

About Caner Yahya BOYAR

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hain darbeciler…

Spread the love 12 Eylül 1980 öncesinde, Koalisyon Hükumetleri iş başında oldular.Ülkemiz hiç iyi yönetilemedi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.