Home / Köşe Yazıları / İLK YILINDA ÜNİ-PER-SEN

İLK YILINDA ÜNİ-PER-SEN

Spread the love

17 Nisan 2015 tarihinde 16 Kurucu üyesiyle Kırklareli’nde kurulan Türkiye’nin Üniversite İdari Personeline özel ilk ve tek sendikası Üni-Per-Sen 1 Yaşında. Kurulduğu ilk yılda tüm zorluklara rağmen bir çok çalışmaya imza atan Sendikamız üniversite idari personelinin verdiği destek büyümesine ve gelişimine devam etmektedir.

Sendikamızın ilk yılını kısaca şöyle özetleyecek olursak işe sendikanın bir genel merkezi olmasıyla başlanmış kurucu üyelerinin ve destek veren arkadaşların katkılarıyla genel merkez için bir büro hazır hale getirilmiştir. Sonrasında üyeler için sosyal ve eğitim faaliyetlere önem verilmiştir.Kurulduğu yıldı toplu sözleşme görüşmeleri yapılıyor olması sebebiyle kısa sürede idari personelden toplanan taleplerle idari personelin yol haritası çıkarılmış ve toplu sözleşme talepleri hazırlanarak ilgili kurumlara yazılı olarak gönderilmiştir. Zorunlu olarak yapılması gereken 1. Olağan Genel Kurulu’nu 05 Eylül 2015 tarihinde yapan Sendikamız oluşan yeni yönetim kurulu görevi başarıyla yapan kurucu yönetim kurulundan devralarak Sendika adına çalışmalara devam etmiştir. Bu kısacak hayatına sendikamız üyeleri için ilk kazanımı sağlamış bazı üniversitelerden gelen 2006 yılından sonra liseden mezun olan üyelerimize kademe verilmemesi sorunuyla ilgili Devlet Personel Başkanlığı’nda verilmesi yönünde görüşü almıştır.

Sendikamız ilk yılında 12 Üniversite de üyeye 8 Üniversite de temsilciye ulaşmış 200 aşkın üyeyle buluşmuştur. Sendikamızın üyesi ve temsilcisi bulunana üniversiteler Kırklareli Üniversitesi,Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi’dir.

Üniversite İdari Personeline yıllardan süre gelen ve ağırlıklı üyesi Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarından olan Eğitim İş Kolundaki sendikalarının hiç bir elle tutulur yarar sağlamaması ve genelde Mayıs aylarında hatırlaması gibi sebeplerle kurulan Sendikamızın idari personelin destek ve katkısıyla büyümeye ihtiyacı vardır. Sendikamızın üye kayıtlarıyla büyümesi demek aynı zamanda idari personelin kaybettiklerini kazanması demektir.

Üni-Per-Sen İdari Personelin katkı ve desteğiyle büyüyecek; kazanan yine üniversite idari personeli olacaktır.

About Caner Yahya BOYAR

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hain darbeciler…

Spread the love 12 Eylül 1980 öncesinde, Koalisyon Hükumetleri iş başında oldular.Ülkemiz hiç iyi yönetilemedi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.