Home / Genel / CHP’li Parlar; “İktidarın Gidişi Yaklaştıkça Zulmü De Artıyor”

CHP’li Parlar; “İktidarın Gidişi Yaklaştıkça Zulmü De Artıyor”

Spread the love

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, elektriği kesilen Kırıkhanlı vatandaşlarla ilgili açıklamada bulundu.

Hatay Kırıkhan’a bağlı Kazkeli Köyünde çiftçinin ekinlerini sulamakta kullandıkları elektrikleri kesildi. Köylü ve Jandarma karşı karşıya geldi. Yaşanan olay üzerine bölgedeki bir çiftçi; “Bu hükümete, bu devlete, bu sisteme yazıklar olsun. Neredesin Tayyip Erdoğan? Bu mu insanlığınız?” diyerek isyan etti.

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar da köylünün kesilen elektriği ve karşılaştıkları muameleyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşanan çileyi gören ve duyan bir iktidar olmadığına işaret eden Parlar; “AKP iktidarı, geldiğimiz noktada memleketin bereketli topraklarında tarımı yok etmeyi başardı. İktidar geri kalan alanlarda ise bu işle uğraşan köylülere kan kusturmaya ant içmiş olacak ki gözünü köylülerin sulamada kullandığı topraklara çevirmiş durumda. Bunu da peşkeş çektiği şirketler marifetiyle yapmaya çalışıyor. Bugüne kadar çiftçiye göstermelik biçimde sözde destek veren iktidar, pandemi sürecinde de köylüyü mağdur ettiği yetmezmiş gibi hala köstek olmaya devam ediyor. Olayın yaşandığı yerde vatandaş bağırıyor. ‘Halk aç, Neredesin Erdoğan’ diyor. Ama ne bu sesi duyan ne de çekilen çileyi gören bir iktidar var” şeklinde konuştu.

“Tüm Bu Kabus Sona Erecek”

Tüm bu kabusların sona ereceğine de değinen CHP’li Parlar; “84 milyon perişan halde. İktidar yüzünden acı çekmeyen, çile çekmeyen toplumsal grup kalmadı. Çiftçimiz de bundan nasibini alıyor. İktidarın gidişi yaklaştıkça zulmü de artıyor. Ama az kaldı. Tüm bu kabus sona erecek. Yapılacak ilk seçim de çiftçi de hesabı sandıkta soracak” dedi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın