Home / Genel / ARSUZ’A BİR ÖDÜL DAHA

ARSUZ’A BİR ÖDÜL DAHA

Spread the love

Arsuz Belediyesi, ‘Uluslararası Girişimcilik ve Proje Ödülleri’ kapsamında, Yılın En İyi Proje Ödülü’ne layık görüldü.

Turizm şehri Arsuz’da, Arsuz Belediyesi tarafından, Gözcüler Sahilinde yapımına başlanan ‘Çadır Karavan Projesi’ Uluslararası Girişimcilik ve Proje Ödülleri kapsamında, yılın en iyi proje ödülüne layık görüldü.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İstanbul Double Tree By Hilton otelde düzenlenen törende ödülü tüm Arsuz halkı adına aldığını söyledi. Çadır karavan projesi, Türkiye’nin en gözde sahilleri, doyumsuz güzellikte gün batımı keyfi, yine eşsiz lezzetleri, mutfak kültürüyle binlerce yerli ve yabancı turisti Arsuz’a çekmeyi amaçlıyor.

Bu ödülde herkesin emeğinin olduğunu belirten Başkan Asaf Güven, “Yeni keşfedilen ilçelerinden biri olan, Hatay ’ın, Medeniyetler beşiğinin incisi, Arsuz’dan size selamlar getirdim. Bilindiği gibi, Büyükşehir Belediyesiyle birlikte beldeler ve köyler birleşerek ilçemiz oluşmuştur. Yani yeni kentleşmekte olan bir ilçenin Belediye Başkanıyım. Kısıtlı imkanlar, geniş coğrafya, eşsiz güzellikte bir ilçede tahmin edersiniz ki, talep ve ihtiyaçlar da bir o kadar Çeşitli olabiliyor. Biz bu talep ve ihtiyaçlara cevap vermek için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz.
Arsuz, hepinizin ziyaret etmesini, görmesini istediğim ve davet edeceğim bir yerdir. Onun için hepinizi bekliyorum. Arsuz, Tarım ve Turizm şehridir. Mesela Türkiye’de tüketilen maydanozun % 65’i Arsuz’dan gelmektedir. Deniz ürünlerinde jumbo karidesin, kaya, levrek, çupra ve daha bir çok balık çeşidinin en lezzetlisi ilçemizin denizlerinde bulunmaktadır. Arsuz’u büyük projelerle Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri yapmak istiyoruz. Ama bir şey daha söylemek istiyorum. Biz kendi yağımızla, Arsuz halkının ve çalışma arkadaşlarımızın çabasıyla bu projeleri yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,” dedi.

Başkan Güven, “Çadır Karavan Kamp Alanı Projesi; 7038 m2 alan içerisinde yapılmaktadır. Kamp alanı içerisinde, Halı saha, 15 adet karavan, İdari bina ve WC, lavabo, Cafe-Mutfak Bina, 3 Adet Bungalow Ev, 67 adet çadır alanı, Mini park ve Spor aletleri yer alacak” dedi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın