Home / Hatay / Arsuz / ARSUZ’A 3 YENİ LİSE AÇILDI

ARSUZ’A 3 YENİ LİSE AÇILDI

Spread the love

ARSUZ'A 3 YENİ LİSE AÇILDI

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arpagedik İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle, okul gazetesi için oldukça keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Sordukları sorularla büyükleri aratmayan öğrenciler Başkan Culha’ya belediyenin görevleri, yaptığı yatırımlar, edindiği tecrübeler ve hayatta yaşadığı zorluklar gibi birçok konuda soru yöneltti.

Soruları samimiyetle cevaplayan Başkan Culha, öğrencilere kendini tanıttıktan sonra, onlara hayatta başarılı olabilmeleri için hedeflerini her zaman yüksek tutmalarını öğütledi.

“Hedefimiz pırıl pırıl bir Arsuz”

Öğrencilere, belediye başkanlığının meslek değil, geçici bir görev olduğunu anlatan Başkan Culha, “Arsuz’u yeniden planlamaya çalışıyoruz. Hizmete susamış, şehircilik adına ne gerekiyorsa bütün hizmetleri talep eden halkımıza en iyi ve en doğru hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Tabiî ki hizmet teknik, araç ve imkân meselesidir. İmkânlarımızın kısıtlı olmasına rağmen, halkımıza özledikleri hizmetleri sunmak için büyük bir heyecan ve özveriyle çalışıyoruz. En büyük hedefimiz siz çocuklara temiz ve pırıl pırıl bir Arsuz bırakmaktır” dedi.

“Eğitim konusunda hassasız”

Öğrencilerin eğitim yatırımlarıyla ilgili sorusuna da, eğitimin doğrudan belediyenin görev ve sorumlulukları arasında olmadığını ama imkânlar dâhilinde tüm okullara destek olmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Nazım Culha, “Eğitimci kökenden gelen biri olarak, eğitime önem veren ve bu konuda hassas davranan biriyim. Okulların ıslahı ve eksiklerinin giderilmesi anlamında sorumluluğumuzda olmamasına rağmen, hiçbir mahalleyi pas geçmeden gerekli desteği sunmaya devam ediyoruz. Bölgede ihtiyaç duyulan eğitim tesisleri için gerek sayın valimizle, gerek bölge milletvekillerimizle görüşme halindeyiz. Arsuz’da biri Anadolu, biri meslek, biri de sağlık meslek lisesi olmak üzere üç lisenin yapılması gündemde. Bu liseler 2015 yatırım programında var, ama 2016 yılına da sarkabilir. 1957 – 1958 yılında yapılan ve ekonomik ömrünü tamamlayan Gözcüler Lisesi’nin son durumunu da sayın valimizle birebir görüştük. Bunlar yerel yönetimin değil, devlet yatırımlarıdır. Bizler elimizden geldiğince, her konuda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Keyifli geçen röportajın sonunda Başkan Culha, öğrencileri çeşitli hediyeler armağan ederek uğurladı.

Kaynak: Arsuz Belediyesi

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Arsuz’dan İskenderun İstikametine Hareket Eden Araç Kaza Yaptı

Spread the love Hatay’ın Arsuz ilçesinden İskenderun istikametine doğru İki araçta karşı şeride geçmesi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.